غذاهای مفید برای رژیم غذایی گیاهی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن غذایی گیاهی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

غذا گیاهی,غذا گیاهی <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,غذا گیاهی ساده

طرز تهیه غذایی گیاهی

*. پیروی کردن از یک رژیم غذایی گیاهی سالم بدن انسان را در مسیر قوی و مناسب بودن قرار می دهد. اما چگونه می توانید با رژیم غذایی خود را تقویت کنید؟ بهترین راه این است که هر روز از مواد مغذی در رژیم خود قرار دهید. موادی که در زیر معرفی کرده ایم بسیار برای عادت غذایی گیاهی بسیار مناسب اند.

بذرک :

*. بذرک تخم های ریز و کوچکی است که ماده ی غذایی بسیار غنی است. این ماده مملو از امگا 3 ، ویتامین و چربی های سالم است. بذرک را می شود آرام آرام به مراحل پخت غذا اضافه کرد. مخلوط بذرک با آب جایگزینی اساسی برای تخم مرغ در پخت غذا ها است. مفید ترین نوع استفاده از بذرک حالت کوبیده ی آن است. و همیشه آن را در فیریزر نگه داری کنید چون این ماده از مواد فاسد شدنی است.

افزودن بعضی خزه های دریایی :

*. اسپیرولینا نوعی خزه دریایی است که در بسته بندی کوچک قرار دارد. اسپیرولینا نوعی مکمل غذایی است و ریز و کوچک است. آن یک منبع عالی برای هضم پروتئین است و حاوی ویتامین، بتا کاروتن و آمینه اسید ها است. آن را می توانید به صورت کپسول و پودر نیز تهیه کنید و آن را به آب میوه اضافه کنید.

سبزی ها :

*. سبزیجات برگ تیره از قبیل اسفناج ، کلاردس، آروگولا و کلم پیچ منابعی مهم اند که سرشار از کلسیم برای نیرومند کردن استخوان ها هستند. سبزی های پر برگ ویتامین های زیادی دارند و همچنین لذیذ ، مغذی و متنوع هستند. شما می توانید این سبزیجات را به صورت خام در سالاد و یا سرخ کرده و فیریز شده برای استفاده در سوپ مصرف کنید.

استفاده از آجیل ها :

*. خوراک هایی آماده کنید که در آن ها آجیل به کار رفته باشد چون آن ها برای قلب چربی ها و پروتئین های سالم دارند. گردو ها دارای منابع عظیمی از امگا 3 هستند و بادام ها نیز حاوی کلسیم، ویتامین E و منیزیم اند. آجیل ها را در خوراک ها به صورت خام یا بو داده استفاده می کنند. بو دادن آجیل سریع و آسان است، برای تکمیل غذا زمانی که به صورت دانه روی نان قرار می گیرند بسیار مفید است. اضافه کردن این مواد به عادت غذایی گیاهی آسان است و باعث لذیذ شدن غذا می شود و همچنین در فراهم کردن سلامتی و قدرت بسیار مؤثر است.

خواص اسفناج :

*. خوردن اسفناج در رفع تشنگی موثر است .برای از بین بردن ورم و درد گلو مفید است .برای رفع سرفه های خشک برگ اسفناج را با جو پوست کنده و روغن بادام بپزید و بخورید .آش اسفناج با گشنیز برای سردردهایی که ناشی از سوء هاضمه و اختلال دستگاه گوارشی است مفید می باشد .

*. اگر آش اسفناج را با آب لیمو و سماق و یا آب غوره بخورید سردردهای ناشی از اختلال کیسه صفرا را برطرف می کند .خوردن اسفناج از سرطان جلوگیری می کند مخصوصا در افرادی که الکل و سیگار مصرف می کنند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط