طرز تهیه برگر سیب زمینی و عدس - آکابانویران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن برگر سیب زمینی و عدس را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش <a style='color:#000' title='برگر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/hamberger-berger.html'>برگر</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و عدس,روش تهیه <a style='color:#000' title='برگر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/hamberger-berger.html'>برگر</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و عدس,<a style='color:#000' title='برگر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/sondewich1/hamberger-berger.html'>برگر</a> <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> و عدس خوشمزه

طرز تهیه برگر سیب زمینی و عدس

مواد لازم برگر سیب زمینی و عدس برای 12 عدد :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

عدس

یک پیمانه

100 گرم / 340 کالری

سیب زمینی متوسط خرد شده

2 عدد

100 گرم / 75 کالری

روغن زیتون

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 900 کالری

پیاز کاملا ریز شده

یک عدد

100 گرم / 36 کالری

سیر کاملا ریز شده

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

پودر زیره

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 15 کالری

پنیر فتا خرد شده

نصف پیمانه

100 گرم / 250 کالری

گوجه فرنگی خرد شده

نصف پیمانه

100 گرم / 15 کالری

گشنیز خرد شده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 20 کالری

نعنای خرد شده تازه

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 43 کالری

تخم مرغ هم زده شده

2 عدد

100 گرم / 147 کالری

آرد سوخاری

یک پیمانه

100 گرم / 35 کالری

ماست

نصف پیمانه

100 گرم / 55 کالری

طرز تهیه برگر سیب زمینی و عدس :

*. به نقل از آکابانو : درون قابلمه ای 2 پیمانه آب بریزید و عدس و سیب زمینی ها را در آن جوش بیاورید.سپس حرارت را کم کرده و تا حدود 15 دقیقه یا تا زمانی که نرم شوند، آن ها را بپزید و سپس درون آبکش بریزید.نصف قاشق روغن را درون تابه ای روی حرارت متوسط حرارت داده و پیازها را به مدت 3 دقیقه درون آن تفت دهید.

*. سیر و زیره را به تابه اضافه کرده و 30 ثانیه آن ها را تفت دهید.پنیر فتا و عدس و سیب زمینی ها را به تابه اضافه کنید.مواد درون تابه را به صورت پوره درآورید و تابه را از روی حرارت بردارید و گوجه فرنگی، گشنیز و نعنا را به پوره اضافه کنید و چاشنی لازم را به آن ها اضافه کنید.

*. دست تان را کمی مرطوب کنید و مخلوط را به صورت 12 پاته درآورید.هر کدام از پاته ها را ابتدا درون تخم مرغ های هم زده، بزنید و سپس با آرد سوخاری آغشته کنید.پاته ها را درون یخچال به مدت سی دقیقه خنک کنید تا سفت شوند.

*. مابقی روغن را در تابه روی حرارت متوسط گرم کرده و هر طرف برگرها را درون روغن به مدت 3 تا 4 دقیقه تفت دهید تا طلایی رنگ شوند.برگرهای آماده را همراه با ماست نوش جان کنید.مدت زمان تهیه این غذا 25 دقیقه است.

خواص زیره :

*. در منابع علمی از دانه های زیره به عنوان ماده تحریک کننده اشتها یاد می شود، اما تاثیر عرق زیره بر کاهش وزن به طورعلمی ثابت نشده است. در تحقیقاتی که تاثیر عرق زیره را بر افزایش چربی های خون در موش ها بررسی کردند، یکی از یافته های جانبی، کاهش وزن موش ها بوده است.

*. اخیرا محققین تاثیر مخلوط 4 ماده گیاهی شامل زیره را در کاهش وزن در انسان مورد بررسی قرار دادند. در پایان این مطالعه، مصرف 4 نوع گیاه در افراد شرکت کننده موجب کاهش وزن شد.با توجه به مطالب بالا باید متذکر شد که برای اثبات اثر مفید زیره در کاهش وزن نیاز به مطالعات بالینی و کنترل شده بر روی انسان می باشد تا با اطمینان، مصرف آن به افراد، با توجه به وضعیت سلامتی آنها توصیه شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط