طرز تهیه کوپ بادمجان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کوپ بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

انواع کوپ <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,کوپ <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,طرز تهیه کوپ <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>

طرز تهیه کوپ بادمجان

مواد لازم کوپ بادمجان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادنجان دلمه ای

یک عدد

100 گرم / 17 کالری

اسفناج پنج برگ

متوسط

100 گرم / 27 کالری

فلفل دلمه ای رنگی خردشده

سه قاشق سوپخوری

100 گرم / 15 کالری

گوجه فرنگی نگینی خردشده

یک عدد

100 گرم / 15 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

برگ جعفری

برای تزئین

100 گرم / 34 کالری

طرز تهیه کوپ بادمجان :

*. به نقل از آکابانو : بادنجان را به قطر یک سانتی متر برش زده، کمی نمک می زنیم و یک ساعت استراحت می دهیم. در این زمان فلفل دلمه ای و گوجه فرنگی را جداگانه در تابه با یک قاشق روغن زیتون و با کمی نمک و فلفل تفت می دهیم و اسفناج را آب پز کرده، سپس می کوبیم تا به شکل پوره در آید.

*. بادنجان را داخل تابه با روغن کم سرخ کرده و طبق عکس ابتدا بادنجان، سپس گوجه فرنگی سرخ شده بعد یک لایه بادنجان روی آن، پوره اسفناج و در آخرین طبقه ابتدا بادنجان سپس فلفل دلمه ای نگینی و در آخر بادنجان کوچک تر را گذاشته و با جعفری تزئین می کنیم.

نکته :

*. به این نوع چیدمان بدون دورچین و تزئین اضافه غذای «مونتاین» یا غذا به شکل کوه گفته می شود که امروزه در کشورهای اروپایی از این سبک چیدمان به جای چیدمان مواد مختلف در کنار غذا به عنوان دورچین استفاده می شود. این غذا بسیار ساده، خوشمزه و با شکلی متفاوت بوده و مهم تر این که مواد آن همیشه در دسترس و با قیمت ارزان است.

خواص اسفناج :

برای فشار خون مفید است :

*. مطالعات دانشمندان نشان داده است پپتیدهای موجود در اسفناج با جلوگیری از فعالیت برخی آنزیم ها سبب کاهش چشمگیر فشار خون می شود.

دوست بینایی انسان است :

*. دو آنتی اکسیدان لوتئین و زآگزانتین به میزان زیاد در اسفناج موجود است که از چشم در برابر آب مروارید و دژنراسیون ماکولا (تباهی لکه زرد) که به دلیل افزایش سن در برخی سالمندان روی می دهد، محافظت می کند.

سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد :

*. یک پیمانه اسفناج حاوی مقادیر فراوانی ویتامین A است که نه تنها برای برخی از بخش های بدن نظیر پوسته های مخاطی و دستگاه تنفسی و روده ای بسیار سودمند است، بلکه یکی از مواد ضروری برای گلبول های سفید خون برای مقابله با عفونت هاست.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام