طرز تهیه پوره صیفی جات با تخم مرغ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن گراتن پیاز و پنیر و سیب زمینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

پوره صیفی جات با <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>,دستور تهیه 

پوره صیفی جات با <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>,تهیه 

پوره صیفی جات با <a style='color:#000' title='تخم مرغ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/gazabatokhmemorgh.html'>تخم مرغ</a>

پوره صیفی جات با تخم مرغ خوشمزه

مواد لازم گراتن پیاز و پنیر و سیب زمینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خیار

نیم کیلو

100 گرم / 15 کالری

گوجه فرنگی متوسط

۳ عدد

100 گرم / 15 کالری

پیاز متوسط

۱ عدد

100 گرم / 5 کالری

تخم مرغ آب پز

۳ عدد

100 گرم / 147 کالری

سس مایونز رژیمی

۵/۱ قاشق غذا خوری

100 گرم / 67 کالری

آب لیمو و نمک

به اندازه لازم

100 گرم / 9 کالری

گوجه فرنگی برای تزیین

۲ عدد

100 گرم / 15 کالری

روغن زیتون

۲ قاشق غذا خوری

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه گراتن پیاز و پنیر و سیب زمینی :

*. آکابانو : تابه را روی حرارت قرار داده و کره را در آن بریزید. پیازها را به مدت 5 دقیقه داخل کره تفت دهید. سپس تابه را از روی حرارت بردارید. بعد از این که پیازها سرد شد ، هر دو پنیر را به آن بیافزایید. سیب زمینی ها را به صورت حلقه های 3 میلی متری برش بزنید.

*. در یک ظرف مخصوص گراتن ( ظرف مستطیل شکل 30× 20 پیرکس یا تفلون ) یک لایه از سیب زمینی های حلقه ای خرد شده را قرار دهید و روی آنها را با مخلوط پیاز و پنیر بپوشانید. سپس یک لایه ی دیگر سیب زمینی روی مواد بچینید.

*. بعد یک لایه ی دیگر از مخلوط پنیر را روی سیب زمینی ها چیده و سپس عصاره مرغ را با جوز هندی مخلوط کرده و روی مواد بریزد.باید توجه داشته باشید که لایه ی آخر مواد باید حتماً مخلوط پنیر و پیاز باشد. سپس ظرف گراتن را بدون درپوش به مدت یک ساعت در فر با دمای 200 درجه ی سانتی گراد قرار دهید تا سیب زمینی ها پخته و نرم شوند.

خواص جوز هندی :

آرام کننده درد معده

*. برای درمان قولنج روده، جوزهندی را امتحان کنید چرا که سال ها برای درمان سوءهاضمه، اسهال و باد روده مصرف می شده است.گیاه شناس معروف، آندرو گدرت، نویسنده کتاب «درمان بیماری های گوارشی» در این باره می گوید: اسانس و سایر ترکیبات شیمیایی که در جوزهندی پیدا شده به فرد کمک می کند تا دستگاه گوارشش منظم کار کند. برای بهبود هضم، مقداری (نباید از نصف قاشق چای خوری بیشتر باشد ـ چرا که مصرف مقدار زیاد جوز موجب تهوع می شود) جوزهندی را در یک کاسه شوربای آرد جو ریخته و به مدت چند هفته هرروز صبح میل کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال