20 دقیقه تا یک غذای سبک - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن غذای سبک را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

سیب  زمینی شکم پر,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> نیسی,پیتای مرغ

غذای سبک برای افطار

سیب زمینی شکم پر

*. یک عدد سیب زمینی بزرگ (البته بسته به تعداد نفرات) را داخل فر یا ماکروویو قرار دهید تا بپزد. سپس داخل سیب زمینی را با سبزیجات بخارپز مختلفی که دوست دارید پر کنید. سبزیجات پخته شده مانند لوبیا سبز، گوجه فرنگی، نخودفرنگی و غیره را با کمی خامه ی کم چرب مخلوط کنید تا خوش طعم شوند. سپس همان طور که گفته شد شکم سیب زمینی را با آن پر کنید.

سالاد نیسی

*. نیس یکی از شهرهای فرانسه است. برای تهیه ی این سالاد کافی است چند برگ کاهو را داخل ظرف پهن کنید و روی آن را با گوجه فرنگی و سیب زمینی پخته و خردشده پر کنید. روی این مواد نیز لوبیا سبز پخته شده، تن ماهی و نصف یک عدد تخم مرغ آب پز خردشده بپوشانید. کمی سرکه بالزامیک روی سالاد ریخته و میل کنید.

پیتای مرغ

*. نان تست ها را به اندازه ی مکعب های یک سانتی متری یا کمی بزرگ تر خرد کنید. سینه ی مرغ پخته شده را نیز به همین اندازه خرد کنید. نان و مرغ ها را با هم مخلوط کنید و مقداری کاهو و گوجه فرنگی خردشده هم به آن اضافه کنید. کمی سس سالسا یا سس مایونز کم چرب به غذایتان اضافه کرده و کنید.

پاستای سبزیجات

*. فلفل دلمه ای، هویج، گوجه فرنگی و پیاز خردشده را داخل یک ماهیتابه تفت دهید تا نرم شود. به موادتان کمی سس گوجه فرنگی یا رب اضافه کنید و یک مشت برگ ریحان یا جعفری خردشده ی تازه اضافه کنید. پاستا را آبکش کرده و به مواد اضافه کنید و در نهایت هم کمی پنیر پارمسان روی آن رنده کنید.

ساندویچ سبزیجات و پنیر بز

*. ورقه های بادمجان، فلفل دلمه ای و قارچ را داخل یک ظرف بچینید و کمی روغن زیتون روی آن ها بریزید. ظرف را داخل فر قرار دهید تا کاملا بپزند. نان تست های برشته را کف ظرف بچینید. کمی سرکه بالزامیک روی سبزیجات پخته بریزید و روی نان ها بریزید. روی مواد را با پنیر بز بپوشانید. اگر به این نوع پنیر دسترسی نداشتید کمی پنیر پیتزا روی آن رنده کرده و داخل فر قرار دهید تا پنیر آب شود و سپس ساندویچ سبزیجاتتان را کنید.

خواص سیب زمینی :

*. برای تسکین سوختگی ها ، سیب زمینی خام را رنده کرده و به عنوان ضماد روی قسمت سوختگی بگذارید و هر چند دقیقه آنرا عوض کنید و ضماد تازه روی آن قرار دهید .

*. سیب زمینی دارای آنزیم مهار کننده می باشد بنابراین ضد سرطان وضد ویروس است مخصوصا سیب زمینی در این مورد از شیر یا سویا قوی تر است .

*. پوست سیب زمینی ماننده پوست میوه ها وسبزیجات دارای ماده آنتی اکسیدان است بنابراین از پیر شدن سلولها و نیز از بوجود آمدن سلولهای سرطانی جلوگیری می کند .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط