طرز تهیه لازانیای اسفناج و گردو - آکابانو

این لازانیا برای افراد گیاه خوار و یا کسانی که دوست دارند بیشتر غذاهای گیاهی بخورند، مناسب است.

طرز تهیه لازانیای <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a> - آکا,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,طرز تهیه

مواد لازم:

پنیر پارمیسان رنده شده دو فنجان

آب و پوست رنده شده 2 عدد لیمو

گردو یک و نیم الی دو قاشق غذاخوری

اسفناج خرد شده نیم کیلو

نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

مریم گلی تازه 20 گرم

کره مقداری

لازانیا 12 ورقه

طرز تهیه:

* دمای فر را روی 190 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید.

* نیمی از پنیر پارمیسان را با پوست رنده شده و آب لیمو و گردو مخلوط کنید.

* یک چهارم از این مواد را کنار بگذارید و باقیمانده را با اسفناج مخلوط نموده، به مقدار مناسب به آن ها نمک و فلفل بزنید.* برگ های مریم گلی را در کره تفت دهید و نیمی از آن را داخل ترکیب پنیر و اسفناج بریزید و باقیمانده را برای روی غذا نگه دارید.

* ورقه های لازانیا را داخل ظرفی بچینید و روی آن ها را با ترکیب اسفناج و پنیر پر کنید و روی آن ها را با لازانیا بپوشانید. به همین ترتیب چند لایه لازانیا را روی هم بچینید و در آخر با ترکیب پنیر و گردویی که کنار گذاشته بودید سطح آن ها را بپوشانید.

* داخل ظرف حدود یک چهارم لیوان آب بریزید و روی آن ها پنیر و برگه های مریم گلی سرخ شده و ترد را بچینید. روی ظرف را با فویل بپوشانید و به مدت 20 دقیقه داخل فر که آن را از پیش گرم نموده اید، قرار دهید.

منبع: Jamieoliver

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط