کباب توفو، باب طبع گیاهخواران، غذا برای گیاهخواران - آکابانو
مجله آشپزی ایده آل: کباب لزوما مختص گوشتخواران نیست. گیاهخواران هم می توانند انواع و اقسام سبزیجات را طعم دار کرده و با لذت نوش جان کنند. یکی از لذیذترین موادی که خیلی هم باب طبع گیاهخواران است؛ توفو یا پنیر لوبیا است. توفو از شیر سویای بسته شده به دست می آید و پس از قالب زنی، بسته بندی می شود. پنیر توفو کالری پایین، آهن بالا، کلسترول کم و املاح قابل توجهی داشته و جزء مواد غذایی سالم محسوب می شود. چندسالی است که توفو با طعم و کیفیتی قابل قبول در ایران تولید می شود و تهیه آن برای همه امکان پذیر است.

<a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a> توفو,<a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>رای گیاهخواران,دستور <a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a> <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>رای گیاهخواران

مواد لازم برای 4 نفر:

طرز تهیه:

همه مواد را در مخلوط روغن کنجد، سویاسس، آبلیمو، سیر و فلفل حداقل نیم ساعت بخوابانید. سپس پنیر و سبزیجات را یکی در میان به سیخ کشیده و کباب کنید.

نکات:

1- توفو نیازی به پخت زیاد ندارد، همین که روی آن برشته شد آماده خوردن است.
2- مایه طعم دهنده کباب را به سلیقه خود عوض کنید.
3- به جای توفو از هالومی یا پنیرکبابی که در بازار موجود است، می توان استفاده کرد.

گردآوری آشپزی اکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط