طرز تهیه خوراک نخود فرنگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن فلان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم خوراک نخود فرنگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نخود فرنگی

۲۰۰ گرم

100 گرم / 92 کالری

سیب زمینی

۲ عدد

100 گرم / 75 کالری

هویج

۳ عدد

100 گرم / 30 کالری

سینه مرغ خرد شده

۱ عدد

100 گرم / 200 کالری

رب گوجه فرنگی

۱ قاشق غذا خوری

100 گرم / 76 کالری

زعفران حل شده

۱ قاشق غذا خوری

100 گرم / 310 کالری

آبغوره یا آبلیمو

۱ قاشق غذا خوری

100 گرم / 9 کالری

پیاز داغ

۳ قاشق غذا خوری

100 گرم / 164 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک زردچوبه فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک نخود فرنگی :

*. آکابانو : جهت تهیه خوراک نخود فرنگی ابتدا داخل قابلمه کمی روغن یا روغن زیتون بریزید و پیاز داغتان را داخل آن بریزید و اگر هم پیاز داغ آماده ندارید دو تا پیاز را خرد و سرخ کنید و حالا مرغ ها را با کمی نمک و زردچوبه به آن اضافه کنید و تفت بدهید.

*. حالا هویج های خرد شده را اضافه کنید و کمی داخل آن آب بریزید ( اگر استاک یا قرص سوپ بریزید خوشمزه تر می شود )۱۵ دقیقه که گذشت سیب زمینی های خرد شده را اضافه کنید و نخود فرنگی ، خامه همزمان با سیب زمینی ها اضافه کنید.

*. در غیر این صورت ۱۰ دقیقه آخر اضافه کنید.وقتی سیب زمینی ها و هویج ها پخته شدند زمان اضافه کردن رب و آبغوره و زعفران است .می توانید به جای آبغوره ، آبلیمو بزنید. اما به نظر من با آبغوره که 10-15 دقیقه می جوشد.

*. طعم بهتری می گیرد.آب خوراک را بسته به ذائقه تان کم و زیاد کنید و بگذارید جا بیافتد.می توانید از گوشت قلقلی جای مرغ داخل خوراک نخود فرنگی استفاده کنیدروغن زیتون در کنار نخود فرنگی برای پاکسازی روده ومعده گزینه خوبی است.

*. خوراک نخود فرنگی حدود ۳۰-۴۰ دقیقه ای حاضر می شود و جزو غذاهای سریع و ساده اما خوشمزه و مقوی هست.خوراک نخود فرنگی را می توانید به عنوان خورش با برنج هم نوش جان کنید.

خواص نخود فرنگی :

کمک به قلب بوسیله نخود فرنگی

*. هموسستئین رگهای خونی را تخریب می کند و باعث گرفتگی رگها می گردد. بنابراین فولیک اسید و ویتامینB6 در نخود فرنگی از سلامت سیستم قلبی ـ عروقی حفاظت می کنند. در واقع فولیک اسید برای عملکرد سیستم قلبی ـ عروقی بسیار مهم است و در مطالعه ای که در سال 1995 انجام گرفت، در طول یک سال 400 میکروگرم فولیک اسید در روز از مرگ 28000 نفر بدلیل مشکلات سیستم قلبی ـ عروقی در سال در آمریکا جلوگیری نمود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام