سمبل پراون، سریع آماده میشه - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سمبل پراون را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش سمبل پراون,تهیه سمبل پراون,انواع سمبل پراون

روش تهیه سمبل پراون

مواد لازم سمبل پراون :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

باقلا

200 گرم

100 گرم / 59 کالری

میگو

500 گرم

100 گرم / 100 کالری

تمرهندی

نصف بسته

100 گرم / 238 کالری

آب

2 لیوان

100 گرم / 0 کالری

پیاز متوسط

یک عدد

100 گرم / 5 کالری

کاری

یک قاشق چای خوری

100 گرم / 233 کالری

زردچوبه

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 0 کالری

فلفل قرمز

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 22 کالری

روش تهیه سمبل پراون :

*. به نقل از آکابانو : این خوراک بسیار ساده و سریع آماده می شود و با کته یا همان کیک برنج بسیار خوش طعم است. ابتدا پیاز را خلالی خرد می کنیم، به همراه ادویه ها و کمی روغن زیتون آنقدر تفت می دهیم تا سبک شود. میگوها را به پیاز اضافه می کنیم و درحد نیم پز شدن تفت می دهیم.

*. دقت کنید در این مرحله پیازها طلایی نشوند. تمبرهندی را با 2 لیوان آب آنقدر می جوشانیم تا هسته هایش کاملا جدا شده و سس حاصل را از صافی رد می کنیم. باقلا و سس آماده شده را به مواد میگو اضافه می کنیم و آنقدر می جوشانیم تا آب خوراک کاملا کشیده شده و غلیظ شود.به میزان دلخواه نمک به غذااضافه کرده و آن را سرو می کنیم.

خواص باقلا :

*. باقالا یکی از منابع عالی فیبر و پروتئین به حساب می آید و مصرف آن همراه با برنج، تمامی پروتئین ها و اسیدهای آمینه ضروری بدن را تامین می کند. کلسیم و پتاسیم موجود در باقالا از بروز پوکی استخوان جلوگیری کرده و به کنترل فشارخون بالا کمک می کند. این دانه همچنین سرشار از آهن، فسفر، مس، منگنز، منیزیم، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین K، ویتامین B و اسیدفولیک است بنابراین برای رفع کم خونی هم مفید است البته به شرطی که نسبت به آن حساسیت نداشته باشید. لازم به ذکر است که باقالای تازه طبع سرد و تر و باقالای خشک طبع سرد و خشک دارد. گل آن نیز طبع گرم دارد. ارزش غذایی باقالای خشک شده نیز بیشتر از باقالای تازه است اما ویتامین C باقالای تازه بیشتر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام