طرز تهیه لوف مرغ ( ترکیه) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن لوف مرغ را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش لوف مرغ,لوف مرغ,لوف مرغ خوشمزه

لوف مرغ خوشمزه

مواد لازم لوف مرغ :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سس ووستشایر

1 ق غ

نامشخص

شیر

1/3 فنجان

100 گرم / 110 کالری

سیر (متوسط له شده)

2 حبه

100 گرم / 120 کالری

آرد سوخاری

۱ فنجان(۶۰ گرم)

100 گرم / 35 کالری

سس (گوجه)

7 ق غ

100 گرم / 89 کالری

گوشت مرغ (چرخ کرده)

۶۰۰ گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز بزرگ

۱ و نیم پیمانه پیاز خردشده

100 گرم / 5 کالری

نمک

1 ق چ

100 گرم / 0 کالری

قارچ

250 گرم

100 گرم / 27 کالری

تخم مرغ (بزرگ)

۲ عدد

100 گرم / 147 کالری

روغن مایع (گیاهی)

1 ق غ

100 گرم / 900 کالری

فلفل

1/2 ق چ

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه لوف مرغ :

*. فر را با دمای ۲۰۰ درجه سلسیوس گرم می کنیم.قارچ ها رو ریز خورد می کنیم ( یا با کارد یا غذاساز) پیاز را در روغن داخل یک تابه بزرگ تفت می دیم ( حدود ۵ دقیقه). سیر را اضافه می کنیم و ۱ دقیقه تفت می دهیم. قارچ را با پیاز و سیر مخلوط می کنیم.

آموزش لوف مرغ,لوف مرغ,لوف مرغ خوشمزه

تزیین لوف مرغ

*. نصف نمک و فلفل را اضافه می کنیم و ۱۰ دقیقه تا آب قارچ کشیده بشه روی حرارت هم می زنیم. مخلوط قارچ و پیاز رو در یک کاسه دیگر می ریزیم و ۱ قاشق سس ورکسترشایر Worcestershire و 3 قاشق سس گوجه با آن مخلوط می کنیم.

آموزش لوف مرغ,لوف مرغ,لوف مرغ خوشمزه

لوف مرغ

*. ۵ دقیقه صبر می کنیم تا خنک شود. در این فاصله آرد سوخاری را با شیر در کاسه دیگری مخلوط می کنیم تا ۵ دقیقه خیس بخورد.آرد سوخاری خیس خورده و تخم مرغ ها را به مخلوط قارچ اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم.مرغ چرخ کرده و بقیه نمک و فلفل را اضافه می کنیم.

*. خوب مخلوط می کنیم ( با دست یا چنگال) خمیر را به صورت یک لوف به ابعاد حدود ۲۰ در ۱۰ سانت در میاریم و روی یک سینی فر که کاغذ آلومینیومی کشیده و روغن زده ایم می گذاریم.باقیمانده سس گوجه را روی سطح لوف می مالیم.حدود ۵۰ دقیقه در طبقه وسط فر می پزیم.بعد از در آوردن از فر ۵ دقیقه صبر می کنیم بعد برش می زنیم.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ حاوی تمامی املاح برای تأمین سلامتی فرد است. به خصوص اینکه منبع بسیار خوب ید و فسفر می باشد که ید برای ساخت هورمون تیروئیدی و فسفر برای رشد بهتر و سلامتی استخوان های بدن لازم می باشند.

*. املاح مهم دیگری که در تخم مرغ وجود دارند شامل: روی، سلنیم، آهن و کلسیم می باشند.روی باعث بهبود زخم، بلوغ و رشد بهتر می شود و عفونت را نیز از بین می برد.

*. سلنیم نیز یکی از آنتی اکسیدان های مهم می باشد و رادیکال های آزاد ناشی از سوخت ناقص چربی ها را در بدن از بین می برد و می تواند بر علیه عوامل ایجادکننده سرطان نقش داشته باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط