کتلت جعفری و سویا - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کتلت جعفری و سویا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
کتلت سویا,کتلت سویا با سیب زمینی,کتلت سویا با جعفری

کتلت سویا خوشمزه

مواد لازم کتلت جعفری و سویا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سویای ریز

400 گرم

100 گرم / 380 کالری

سیب زمینی آب پز شده

600 گرم

100 گرم / 93 کالری

تخم مرغ

3 عدد

100 گرم / 147 کالری

جعفری خرد شده

100 گرم

100 گرم / 25 کالری

گشنیز

30 گرم

100 گرم / 20 کالری

پودر سیر

در صورت دلخواه

100 گرم / 246 کالری

آرد سوخاری

به میزان لازم

100 گرم / 35 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

روغن و ادویه

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه کتلت جعفری و سویا :

*. آکابانو : سویا را برای چند ساعت در آب خیس کنید و سپس در تنظیف بریزید تا آب آن کاملاً گرفته شود در ظرف مناسب پیاز را رنده کنید و سیب زمینی، جعفری و گشنیز را اضافه کنید. سپس تخم مرغ، ادویه و آرد سوخاری را به مواد بیفزایید و خوب هم بزنید.

*. طوری که مواد کاملاً با هم مخلوط و یکدست شود.(در صورت نیاز می توان سویا را همراه سیب زمینی و پیاز چرخ کرد و آب اضافه آن را جدا کرد.) سپس در تابه ای مناسب روغن را داغ کنید و از مخلوط مواد بردارید و به صورت گلوله دربیاورید و در آرد سوخاری بغلتانید دو طرف آن را داخل تابه سرخ کنید.

خواص گشنیز :

*. این اسانس روغنی را با شکر می توان مخلوط کرد. خواص گشنیز شبیه به خواص زیره می باشد؛ میوه های آن محتوی لیپیدها، آلبومینها، تانن ها، پکتین، قندها و ویتامین ث هستند. از این گیاه به صورت خالص یا مخلوط اشتها آور، باد شکن و هضم کننده به شکل جوشانده استفاده می شود. این جوشانده ها سیستم اعصاب را نیز تسکین می دهند. از دم کرده برای باز شدن صدا ( مخصوصاً برای آوازه خوان ها ) ، درمان گلو درد و سرما خوردگی، برطرف کردن حالت استفراغ، درمان بیماری دیابت یا قند، کم کردن کلسترول خون، کم کردن شهوت و کاستن از آن و تسکین دردهای مفصلی مثل رماتیسم که به صورت صنعتی از خشک شده یا روغن آن برای تهیه پمادهای تسکین دهنده دردهای رماتیسم عضلانی یا مفصلی استفاده می شود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام