طرز تهیه اسپاناکوپیتا - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن اسپاناکوپیتا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش اسپاناکوپیتا,طرز تهیه اسپاناکوپیتا,روش تهیه اسپاناکوپیتا

روش تهیه اسپاناکوپیتا

مواد لازم اسپاناکوپیتا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان دلخواه

100 گرم / 0 کالری

کره

170 گرم

100 گرم / 737 کالری

خمیر فیلو یا خمیر یوفکا

20 عدد

100 گرم / 250 کالری

اسفناج

280 گرم

100 گرم / 25 کالری

پنیر لبنه

220 گرم

100 گرم / 250 کالری

پنیر فتا

300 گرم

100 گرم / 250 کالری

تخم مرغ

3-4 عدد

100 گرم / 147 کالری

آموزش اسپاناکوپیتا,طرز تهیه اسپاناکوپیتا,روش تهیه اسپاناکوپیتا

آموزش اسپاناکوپیتا

دستور پخت اسپاناکوپیتا :

*. آکابانو : ابندا اسفناج را در غذا ساز ریز خرد می کنیم.سپس پنیرها را با نمک و فلفل به مواد اضافه کرده و حسابی مخلوط می کنیم .تخم مرغ ها را هم میزنیم و به مواد اضافه کرده و محلول را خوب به هم میزنیم.

*. دولایه خمیر فیلو رو در حالی که بینشون و روی سطح خمیر بالایی رو کره آب شده مالیدیم پهن می کنیم.1/2 فنجان از مخلوط اسفناج و پنیر رو روی نزدیک بالای خمیر می گذاریم و خمیر رو می پیچیم.

آموزش اسپاناکوپیتا,طرز تهیه اسپاناکوپیتا,روش تهیه اسپاناکوپیتا

طرز تهیه اسپاناکوپیتا

*. هر طور که دوست دارید میتونید خمیر رو بپیچید.مربع - مثلث ..... خمیرهای پیچیده شده رو در سینی فر روی کاغذ روغنی می چینیم و روی سطحون رو کره آب شده می مالیم.30 تا 40 دقیقه در فری که از قبل گرم کردیم( با حرارت 170 درجه سانتی گراد) می پزیم تا سطحشون کاملا" برشته بشه.

نکته :

*. می توانید در صورت تمایل کمی سیر و پیاز تفت داده شده به مواد اضافه نمایید . طعم خوبی به غذا می دهد.میتوان به جای پنیر خامه ای از پنیر پیتزا رنده شده نیز استفاده کرد.

خواص تخم مرغ :

*. تخم مرغ سرشار از آهن، روی و فسفر است که بدن به آن ها نیاز فراوانی دارد. خانم ها بعد از عادت ماهیانه این مواد معدنی را از دست می دهند و باید آن را جبران کنند در غیر این صورت کمبود این مواد باعث ایجاد احساس خستگی در آن ها شده و زود رنج و پرخاشگر می شوند.

*. محققان دانشگاه Caroline du Nord فرانسه مشاهده کردند که یکی از ترکیبات زرده ی تخم مرغ به نام کولین choline احتمال ابتلا به سرطان سینه را به میزان ۲۴ درصد کاهش می دهد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام