طرز تهیه کیک کشک بادمجون - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کیک کشک بادمجون را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
آموزش <a style='color:#000' title='کشک' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/10068.html'>کشک</a> بادمجون,طرز تهیه <a style='color:#000' title='کشک' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/10068.html'>کشک</a> بادمجون,روش تهیه <a style='color:#000' title='کشک' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/10068.html'>کشک</a> بادمجون

طرز تهیه کیک کشک بادمجون

مواد لارم کیک کشک بادمجون :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان

یک کیلو

100 گرم / 17 کالری

سیر

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

پیاز

دو عدد بزرگ

100 گرم / 5 کالری

کشک

یک شیشه

100 گرم / 380 کالری

گردو

برای تزیین

100 گرم / 688 کالری

نعناع

نصف پیمانه

100 گرم / 43 کالری

نان تست

یک بسته بزرگ

100 گرم / 265 کالری

طرز تهیه کیک کشک بادمجون :

*. به نقل از آکابانو : پیازمو خرد میکنم و سرخ میکنم. هرچی بیشتر خوشمزه تر. سیرمم باز رنده میکنم و سرخ میکنم. بادمجونمو من هم سرخ میکنم هم اینکه وقتی سرخ شد توی یه لیوان آبجوش تو یه قابلمه یکم میذارم بخارپز بشه احساس میکنم اینجوری خوشمزه تر میشه.

*. نعنامم که باز سرخ میکنم. از نعنا و پیاز داغ واسه تزیین آخر نگه میدارم. حالا همه مواد و بعلاوه کشک بمقداری که دوست داریم ولی زیاد نه چون روی کیک هم میخایم کشک بریزیم. با هم قاطی میکنم و با گوشکوب برقی یا گوشکوب دستی میکوبم. اگه دوست داشتید.

*. به مواد کشک بادمجون گردو خرد شده هم اضافه کنید. وقتی خوب قاطی شد نمک و فلفل هم به مقداری که دوست دارید اضافه کنید. حالا میریم سراغ کیکمون: دور نون تست و میبریم. یعنی اون قسمت قهوه ای کناریش که تیره تره. حالا توی ظرفی که میخام کیکمو سرو کنم یه لایه نون میچینم.

*. روش یه لایه از کشک بادمجونم ضخامتشم به سلیقه خودتون بستگی داره. باز یه لایه نون یه لایه کشک بادمجون . لایه آخر و فقط نون میچینید و روی اونو کامل با کشک کاور میکنید. مثل خامه ای که میخایم رو کیک بمالیم. و بعدشم با سلیقه خودتون روشو با گردو و نعنا و پیاز تزیین میکنید.

خواص کشک :

*. کشک یکی از فرآورده هایی است که از قدیم به طور سنتی و از روی تجربه جزء برنامه ی غذایی مردم ما بوده است و به علت داشتن اسیدهای آلی، ضد عفونی کننده دستگاه هاضمه ( معده، روده ی کوچک و روده ی بزرگ) می باشد. کشک به عنوان یک غذای نفاخ و هم آورنده و سفت کننده روده محسوب می شود؛ به همین علت برای هضم راحت آن از نعنای خشک استفاده می گردد. علاوه بر آن، کلسیم بالا و فسفر موجود در کشک می تواند در پیشگیری از پوکی استخوان موثر باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط