خوراک گرم لوبیا - آکابانو

خوراک <a style='color:#000' title='لوبیا' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/201401301296.html'>لوبیا</a>,خوراک گرم,<a style='color:#000' title='لوبیا' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/201401301296.html'>لوبیا</a>

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک گرم لوبیا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز پخت خوراک گرم لوبیا

مواد لازم خوراک گرم لوبیا برای ۶ نفر :

لوبیا قرمز

۳۰۰ گرم

نخود

۳۰۰ گرم

لوبیا چشم بلبلی

۳۰۰ گرم

فلفل دلمه قرمز

یک چهارم

فلفل دلمه سبز

یک چهارم

تربچه

شش عدد

پیازچه

دو عدد

مواد لازم برای تهیه سس :

سس گوجه

یک قاشق مرباخوری

روغن زیتون

دو قاشق مرباخوری

سرکه

یک قاشق مرباخوری

سیر رنده شده

یک حبه

سس فلفلی

نصف قاشق مرباخوری

طرز تهیه خوراک گرم لوبیا :

به نقل از آکابانو : لوبیا و نخود را از شب قبل در آب خیس کنید، سپس آنها را تا جایی بپزید که کاملاً نرم شوند. مواد را درون سبد ریخته و پس از این که آب آن جدا شد، آنها را در ظرف مناسبی مخلوط کنید.فلفل دلمه ها را به خوبی خرد کنید.

سپس تربچه ها را حلقه حلقه کرده و پیازچه را خرد کنید و به مواد درون کاسه بیفزایید. مواد مربوط به تهیه سس را در ظرفی کوچک ریخته و آنقدر هم بزنید تا یکنواخت شود، سپس آنها را به عصرانه اضافه کنید.

خواص پیازچه :

ویتامین C

پیازچه غنی از این ویتامین است. ویتامین C به ارتقاء سیستم ایمنی بدن کمک می کند و از بدن در برابر بیماری های قلبی - عروقی، بیماری های چشمی و چین و چروک های پوستی محافظت می نماید.از مواد مغذی دیگریکه در پیازچه موجد است می توان به فیبر، منیزیم، ویتامین B6، پتاسیم و مس اشاره نمود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام