کدوی سبز شکم پر - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کدوی سبز شکم پر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

کدو شکم پر,کدو شکم پر در فر,کدو شکم پر

کدو شکم پر

مواد لازم کدوی سبز شکم پر برای ۴ نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کدوی درشت

۴ عدد

100 گرم / 18 کالری

روغن آفتابگردان

۱ قاشق چایخوری

100 گرم / 900 کالری

سیر خرد شده

۱ حبه

100 گرم / 120 کالری

لیموترش رنده شده

پوسته یک عدد

100 گرم / 9 کالری

لیموترش

آب نصف

100 گرم / 42 کالری

برنج پخته شده

۲ فنجان

100 گرم / 250 کالری

گوجه فرنگی خرد شده

۱۷۵ گرم

100 گرم / 15 کالری

بادام هندی بو داده

۲ قاشق غذا خوری

100 گرم / 573 کالری

نمک و فلفل

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

پودر آویشن

مقداری برای تزئین

100 گرم / 276 کالری

طرز تهیه کدوی سبز شکم پر :

*. آکابانو : کدوها را به صورت طولی به دو نیم تقسیم کرده و به وسیله قاشق مقداری از محتویات داخل آن را خالی کنید. فر را بر روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت گرم کنید.

*. در قابلمه بزرگی مقداری آب ریخته و پس از جوشیدن آب، پوسته های کدو را به مدت ۲ دقیقه در داخل آب در حال جوش قرار دهید تا نیم پز شوند. سپس آنها را با دقت آبکش کنید.

*. خرده کدوهای خالی شده از پوسته را با چاقو ریزتر کرده و به همراه سیر خرد شده در داخل روغن تفت دهید.شعله اجاق گاز را کم کرده و بگذارید مواد به آرامی پخته و نرم شود ولی مراقب باشید.

*. که تغییر رنگ نداده و قهوه ای نشود.پوسته رنده شده لیمو، آب لیمو، برنج پخته شده، گوجه فرنگی و بادام هندی را به مواد فوق اضافه کرده و مدت ۳ دقیقه حرارت دهید.

*. پس از پایان این مدت پوسته های کدو را با این مواد پر کنید. کدوهای شکم پر را در داخل ظرف شیشه ای نسوز (پیرکس) چیده و روی ظرف را با ورقه ای از فویل آلومینیوم بپوشانید.

*. مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه و یا تا زمانی که کدوها کاملاً پخته شوند در فر قرار دهید. در پایان غذا را با پودر آویشن تزئین کرده و سرو کنید. نکته: برای آنکه کدوها به ظرف نچسبد، ظرف را با مقدار کمی روغن چرب کنید.

خواص کدو :

*. این باور وجود دارد که کدو سبز آسم را درمان می کند؛ زیرا حاوی ویتامین C بالایی می باشد.

*. دریافت منظم این سبزی موجب کاهش سطوح بالای هموسیستئین خون می شود؛ حتما می دانید که سطوح بالای هموسیستئین منجر به حمله قلبی و سکته مغزی می شود.

*. مقدار بالای ویتامین C و لوتئین موجود در کدو سبز به چشم های شما کمک می کند تا بهتر ببینید و سلامت آن ها را بهتر حفظ نمایید.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام