نان شکم پر - کاایران

نان شکم پر

فر را بر روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت از پیش گرم کنید. در این فاصله زمانی، نان فرانسوی را به صورت طولی با چاقویی تیز به دو نیم تقسیم کنید...

غذاهای نونی,نان شکم پر,شکم پر

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای ۲ الی ۴ نفر:
 ۱ عدد نان ماشینی فرانسوی
 ۲ قاشق چایخوری روغن زیتون
 ۲۵۰ گرم قارچ (خرد شده)
 ۲ قاشق چایخوری سویا سس
 ۲ قاشق چایخوری آب لیموترش
 ۲ قاشق چایخوری شیر کم چرب
 ۲ قاشق چایخوری پیازچه خرد شده
 نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
 ساقه پیازچه مقداری برای تزئین


 ▪ طرز تهیه:
 ۱- فر را بر روی ۲۰۰ درجه سانتیگراد یا ۴۰۰ درجه فارنهایت از پیش گرم کنید. در این فاصله زمانی، نان فرانسوی را به صورت طولی با چاقویی تیز به دو نیم تقسیم کنید. با استفاده از چاقو و یا با دست، مقداری از خمیر داخل نان را به صورتی خالی کنید که دیواره نسبتاً ضخیمی باقی بماند.

 ۲- با استفاده از یک قلم مو، سطح داخل نان را به روغن زیتون آغشته کنید. سپس دو تکه نان را بر روی سینی فر قرار داده و به مدت ۶ تا ۸ دقیقه صبر کنید تا نان ها طلایی رنگ و ترد شوند.

 ۳- قارچ ها را به همراه سویا سس، آب لیمو و شیر در داخل ماهیتابه ای گود ریخته و مدت ۵ دقیقه و یا تا زمانی که مایع داخل ماهیتابه بخار شود، حرارت دادن را ادامه دهید.

 ۴- پس از خاموش کردن شعله اجاق گاز، پیازچه های خرد شده را به همراه نمک و فلفل به مواد فوق اضافه کرده و سپس داخل نان ها را با این مواد پر کنید. در پایان، خرده ساقه های پیازچه را بر روی غذا ریخته و آن را به صورت داغ سرو کنید. برای استفاده راحت تر می توانید با چاقو هر یک از نیمه نان ها را به دو نیم تقسیم کنید.

 ▪ ارزش غذایی:
 ۳۲۴ کیلو کالری انرژی، ۴/۶ گرم چربی، ۲۷/۱ گرم چربی اشباع شده، ۳/۰ میلی گرم کلسترول و ۰۷/۳ گرم فیبر.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام