کدو حلوایی شکم پر - آکابانو

کدو حلوایی شکم پر

تغییر روش زندگی مردم، موجب افزایش بروز بیماری های قلبی -عروقی و به طور کلی بیماری های غیرواگیر و حتی شیوع چاقی شده است. از این رو، متخصصان تغذیه بر افزایش مصرف سبزی ها در کنار گوشت سفید تاکید روز افزون دارند. یکی از غذاهایی که این ویژگی ها را بیش از هر غذای دیگری دارد، سبزیجات شکم پر است.

<a style='color:#000' title='کدو حلوایی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10182.html'>کدو حلوایی</a>,<a style='color:#000' title='کدو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazakadoo.html'>کدو</a> شکم پر,شکم پر

 در این غذاها اغلب مخلوطی از مواد غذایی داخل یکی از سبزیجات ریخته و پخت می شوند. از آنجا که این غذا بیشتر به صورت آ ب پز تهیه می شوند، سالم تر هستند اما شما می توانید با رعایت نکات زیر غذای سالم تری تهیه کنید:
 ۱) خیلی ها کدو حلوایی را به شکل سرخ کرده تهیه می کنند. به این ترتیب که آن را قطعه قطعه کرده، به همراه کمی روغن، شکر و گردو سرو و به عنوان یک پیش غذا میل می کنند اما این طرز پخت غذایی پرکالری ایجاد می کند که برای کمتر کسی بی ضرر است. در غذایی که می خواهیم شما را با آن آشنا کنیم، به جای آن که کدو حلوایی را سرخ کنید، آن را بدون روغن در یک ظرف نشکن گذاشته، در فر به مدت یک ساعت قرار دهید تا نیم پز شود البته قبل از این کار داخل کدو را کاملا خالی کنید.
 ۲) سبزیجاتی را که می خواهید در این غذا به عنوان مایه داخل کدو به کار ببرید، از قبل تفت ندهید. آنها را خام خرد کرده، با هم مخلوط کنید و سپس کدو حلوایی را از آنها پر کنید.
 ۳) می توانید در این غذا از نخودسبز، گوجه فرنگی، فلفل دلمه ای و پیاز استفاده کنید؛ حتی می توانید ذرت، قارچ و سبزیجات معطر خرد شده نیز به این مخلوط بیفزایید.
 ۴) در این غذا، تخم مرغ هم به کار می رود که بهتر است از نوع تخم مرغ امگا سه باشد. این تخم مرغ ها کلسترول کمتری دارند و نه تنها مانع بروز بیماری های قلبی می شوند بلکه از بروز بسیاری بیماری های دیگر نیز جلوگیری می کنند.
 ۵) به جای گوشت قرمز از مرغ استفاده کنید. مرغ را از قبل آب پز کرده و ریش ریش کنید. تا جایی که امکان دارد از انواع گوشت ها کمتر استفاده کنید و در صورت لزوم حداقل از مرغ استفاده کنید. سعی کنید، حداقل دو تا سه وعده در هفته غذاهایی میل کنید که از انواع سبزی ها تهیه شده اند.
 ۶) از آنجا که این غذا در فر پخته می شود، کمترین میزان روغن در تهیه آن به کار می رود اما اگر خواستید از کمی روغن نیز در این غذا استفاده کنید بهترین روغن، روغن زیتون و روغن مایع است.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام