قلیه تخم مرغ خوزستانی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن قلیه تخم مرغ خوزستانی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش قلیه  تخم  مرغ  <a style='color:#000' title='خوزستانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/ghazahaye-joonobi.html'>خوزستانی</a>,روش تهیه قلیه  تخم  مرغ  <a style='color:#000' title='خوزستانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/ghazahaye-joonobi.html'>خوزستانی</a>,قلیه  تخم  مرغ  <a style='color:#000' title='خوزستانی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/ghazahaye-joonobi.html'>خوزستانی</a> خوشمزه

طرز تهیه قلیه تخم مرغ خوزستانی

مواد لازم قلیه تخم مرغ خوزستانی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

تخم مرغ

۵ عدد

100 گرم / 147 کالری

آرد گندم

۱ استکان

100 گرم / 250 کالری

سبزی ماهی (گشنیز - شوید)

نیم کیلو

نامشخص

پیاز و سیر

به میزان لازم

نامشخص

تمرهندی

۱ قاشق غذاخوری

100 گرم / 240 کالری

نمک و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

گرد لیمو

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه قلیه تخم مرغ خوزستانی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا سیر کوبیده شده را درون روغن سرخ کرده و پیاز خرد شده را نیز به آن اضافه می کنیم . سبزی ماهی خرد کرده را به سیر و پیاز سرخ شده اضافه کرده و خوب هم می زنیم تا تمام مواد سرخ شوند،آنگاه تخم مرغ های زده شده را نیز به آن اضافه نموده .

*. به همراه رب گوجه فرنگی با مواد به خوبی هم زده و مخلوط می کنیم .در مرحله بعد تمرهندی را به مواد افزوده و آرد گندمی را که در اختیار داریم را در آب حل کرده و به مواداضافه می کنیم . در مرحله آخر زردچوبه ، نمک ،گردلیمو و دو لیوان آبی را که داشتیم ، به مواداضافه کرده و می گذاریم جا بیفتد.

خواص ماهی :

*. ماهی یکی از منابع خوب آهن است و آهن در خونسازی و همچنین در حفظ مقاومت بدن در برابر میکروب ها نقش مهمی به عهده دارد. آهن موجود در ماهی به گونه ای است که جذب آن در دستگاه گوارش آسان بوده و به خوبی در بدن به مصرف می رسد. علاوه بر آن آهن موجود در ماهی، جذب آهن منابع گیاهی را هم افزایش می دهد بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن به عهده دارد.

*. ماهی حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین های گروه "B" در تنظیم فعالیت سلول های عصبی و در نتیجه در سلامت سیستم عصبی و نیز در سلامت پوست تاثیر دارند. همچنین بعضی از انواع ویتامین های گروه "B"در خون سازی نیز مؤثرند. بنابراین با مصرف ماهی می توانیم به سلامت اعصاب، شادابی، طراوت پوست و پیشگیری از کم خونی کمک کنیم .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال