باقلا یا باقالی با سبزیجات معطر - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن باقالی با سبزیجات معطر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

باقالی پخته,باقالی پخته در <a style='color:#000' title='بارداری' href='http://www.akairan.com/koodak/zaieman1/'>بارداری</a>,باقلا پخته با <a style='color:#000' title='گلپر' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/2013514233737.html'>گلپر</a>

باقالی پخته با سرکه

مواد لازم باقالی با سبزیجات معطر برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

باقالای تازه ریز با پوست دوم

400 گرم

100 گرم / 109 کالری

کره مارگارین

15 گرم یا یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 850 کالری

پیازچه بزرگ حلقه حلقه شده

4 تا 5 عدد

100 گرم / 23 کالری

گشنیز تازه خردشده

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 34 کالری

نعنای تازه خردشده

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 43 کالری

پودر زیره

نصف قاشق چای خوری

100 گرم / 15 کالری

روغن زیتون

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 900 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه باقالی با سبزیجات معطر :

*. آکابانو : باقالاها را از پوست دوم جدا کرده، در قابلمه ای حاوی محلول آب و کمی نمک بپزید. در این فاصله پیازچه ها را نیز پاک کرده، پس از شستن، آنها را حلقه حلقه کنید.باقالاها را پس از اطمینان از پخته شدن، داخل سبدی آبکشی کرده، کمی صبر کنید تا سرد شود، سپس پوست آنها را جدا کنید.

*. نکته: مرحله پوست کندن باقالا را می توانید قبل از پخت آن انجام دهید. برای این کار کافی است مقداری نمک روی باقالای خام با پوست بریزید و چند دقیقه صبر کنید سپس با ایجاد شکافی کوچک در پوست باقالا با ناخن دست، مغز هرکدام به راحتی خارج می شود. پس از آن، مرحله پخت باقالا را در آب و نمک انجام دهید.

*. تابه کوچکی آماده کنید و پس از ریختن کره در آن، تابه را روی شعله اجاق گاز قرار دهید تا آب شود، سپس پیازچه های حلقه حلقه شده را در کره بریزید و مقداری تفت دهید. برای این کار 2 تا 3 دقیقه زمان کافی است.

*. پس از آن، باقالای سبز و سپس گشنیز و نعنای تازه را همراه پودر زیره و کمی نمک اضافه کنید و مقدار کمی حرارت دهید. در پایان روغن زیتون را افزوده، بعد از ریختن در ظرف موردنظر، به همان صورت داغ سرو کنید.

خواص باقالا :

مناسب برای کم خون ها

*. باقالا یکی از منابع عالی فیبر و پروتئین به حساب می آید و مصرف آن همراه با برنج، تمامی پروتئین ها و اسیدهای آمینه ضروری بدن را تامین می کند. کلسیم و پتاسیم موجود در باقالا از بروز پوکی استخوان جلوگیری کرده و به کنترل فشارخون بالا کمک می کند. این دانه همچنین سرشار از آهن، فسفر، مس، منگنز، منیزیم، ویتامین C، ویتامین A، ویتامین K، ویتامین B و اسیدفولیک است بنابراین برای رفع کم خونی هم مفید است البته به شرطی که نسبت به آن حساسیت نداشته باشید. لازم به ذکر است که باقالای تازه طبع سرد و تر و باقالای خشک طبع سرد و خشک دارد. گل آن نیز طبع گرم دارد. ارزش غذایی باقالای خشک شده نیز بیشتر از باقالای تازه است اما ویتامین C باقالای تازه بیشتر است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال