خوراک بادمجان و کدو - آکابانوایران

آشپزی آسان با آکاالکتریک

خوراک های امروزی علاوه بر لذیذ بودن از لحاظ غنی بودن مواد غذایی نیز مورد بررسی قرار گرفته می شوند یکی از غذا هایی که بسیار کامل و بسیار لذیذ می باشد خوراک بادمجان و کدو می باشد .

خوراک <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,<a style='color:#000' title='خوراک کدو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/ordoor/pumpkin-feed.html'>خوراک کدو</a>

بادمجان : از نظر طب قدیم بادمجان گرم و خیلی خشک است . بادمجان بر خلاف آنچه که عوام اعتقاد دارند که بی بو و خاصیت است دارای خواص زیادی است . مهمترین خاصیت آن کم کالری بودن آن است که غذای بسیار خوبی برای کسانی است که می خواهند وزن کم کنند زیرا دارای ویتامین و مواد معدنی نیز می باشد .
کدو : اگرچه مانند سبزیجات ریشه‌ای مثل بابا آدم، و مقوی نیست اما در کدو تاثیرات ضد سرطانی یافت شده است. بعضی بررسیهای آزمایشگاهی نشان داده است که آب گرفته شده از کدو با آب ، کدو تنبل و از لحاظ جلوگیری از جهش سلولی(تغییرات سرطانی)یکسان است.


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا

بادمجان 6 عدد
کدو 6 عدد
گوجه فرنگی 10 عدد
برنج 0.5 فنجان
نخود فرنگی 0.5 فنجان
کره 250 گرم
فلفل قدری
نمک قدری

طرز تهیه :
سرهای بادنجان و کدو را میگیریم و بصورت حلقه حلقه میبریم اما حلقه ها را از هم جدا نمیکنیم یعنی انتهای حلقه ها را از هم جدا نمی سازیم تا فرم بادنجان و کدو محفوظ بماند , چهار عدد از گوجه فرنگیها را کنار میگذاریم و بقیه را حلقه حلقه میکنیم و بین هر حلقه کدو و بادنجان یک حلقه گوجه فرنگی قرار میدهیم و کمی نمک و فلفل به ان میپاشیم , سپس بادنجان ها و کدوها را یک در میان در ظرف گرد نسوزی می چینیم و 150 گرم از کره را قطعه قطعه کرده روی بادنجان و کدوها میگذاریم و ظرف را در فر با حرارت ملایم قرار میدهیم و میگذاریم بمدت نیم ساعت تا سه ربع بماند تا کدو و بادنجان بپزد ولی زیاد له نشود بعد سه عدد از گوجه فرنگیها را از وسط نصف و داخل آنرا خالی میکنیم برنج و نخود سبز پخته شده را با کمی نمک و فلفل و پنجاه گرم کره آب شده مخلوط کرده داخل گوجه فرنگیها را با این مواد پر میکنیم گوجه فرنگی ها را در اواخر طبخ بادنجان و کدو دور ظرف میچینیم یکعدد گوجه فرنگی را حلقه حلقه کرده وسط ظرف قرار می دهیم و یکربع دیگر می گذاریم ظرف در فر بماند تا گوجه فرنگیها بپزد ولی له نشود این غذا را با همان ظرف سر میز میبریم . ممکن است 150 گرم پنیر گودا یا گوریر را رنده کنیم و روی آن بپاشیم بعد در فر قرار بدهیم .
در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست . این مقاله برگرفته از وب سایت آشپز آیرانی می باشد .

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام