خوراک کلم بروکلی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک کلم بروکلی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>,طرز تهیه خوراک <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>,روش تهیه خوراک <a style='color:#000' title='کلم بروکلی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/10163.html'>کلم بروکلی</a>

روش تهیه خوراک کلم بروکلی

مواد لازم خوراک کلم بروکلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کلم بروکلی

یک دسته

100 گرم / 100 کالری

روغن زیتون

مقداری

100 گرم / 900 کالری

روغن کنجد

مقداری

100 گرم / 900 کالری

کره یا سس مایونز

مقداری

نامشخص

آب لیمو ترش یا سرکه

مقداری

100 گرم / 9 کالری

بادام یا کنجد

برای تزئین

100 گرم / 612 کالری

روش تهیه خوراک کلم بروکلی :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا کلم بروکلی را بخوبی شسته و به قطعات کوچک تقسیم کنید. سپس در ظرفی کمی آب ریخته و روی حرارت قرار دهید تا به جوش آید. سپس کلم ها را در آن ریخته و در ظرف را روی آن بگذارید، زیر شعله را کم کرده و صبر کنید تا برای پنج دقیقه بپزد.

*. کلم ها را به آرامی از آب جوش خارج کنید و مراقب باشید تا له نشود. روی آن را یکی از روغن هایی که نام برده شد، بریزید و سپس آب لیمو یا سرکه را به آن اضافه کرده و در انتها بادام یا کنجد را روی آن بریزید.

خواص کلم بروکلی :

*. کلسیم موجود در بروکلی ، به همان میزان کلسیم موجود در شیر است، در نتیجه مصرف آن برای افرادی که دچار پوکی استخوان یا کمبود کلسیم هستند، بسیار مفید است. ولی چون شیر علاوه بر کلسیم ، دارای ویتامین D نیز می باشد ، به عنوان منبع بهتری برای پوکی استخوان مطرح می شود زیرا ویتامین D به جذب کلسیم در بدن کمک می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط