پخت نان سبزیجات- آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پخت نان سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

نان سبزیجات,نان سبزیجات معطر,نان سبزیجات

طرز تهیه نان سبزیجات

مواد لازم نان سبزیجات :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکر

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 400 کالری

نمک

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

مایه خمیر

5/1 قاشق سوپخوری

100 گرم / 449 کالری

فلفل سیاه

1 قاشق چایخوری

100 گرم / 0 کالری

آرد سفید

400 گرم

100 گرم / 341 کالری

شیر گرم

1 لیوان

100 گرم / 95 کالری

سبزیجات

3 قاشق غذا خوری

100 گرم / 33 کالری

طرز تهیه نان سبزیجات :

*. آکابانو : ابتدا شکر را در شیر گرم ریخته و مایه خمیر را به آن اضافه می کنیم.در ظرف را می بندیم تا 5 دقیقه بماند و سطح آن پف کند.به آرامی هم زده و آرد ونمک را اضافه می کنیم تا خمیر به دست بچسبد.

*. روی آن را می پوشانیم و در جای گرم می گذاریم بماند تا حجم آن دو برابر شود .یک قالب مکعب مستطیل 10*30 را چرب می کنیم و آرد می پاشیم.خمیر را با سبزیجات مخلوط می کنیم و در قالب قرار می دهیم .

*. روی سطح آنرا با کارد چند شکاف می دهیم و روی آنرا می پوشانیم.حدود 30 دقیقه در جای گرم خمیر را می گذاریم تا باز پف کند.فر را با دمای 400 درجه گرم می کنیم و به مدت 35 دقیقه می پزیم بعد از قالب جدا می کنیم و ورقه ورقه می کنیم.این مواد برای 4 تا 6 نفر است .

*. نکته : سبزیجات تازه خرد شده ( شوید ، جعفری ، پیازچه و آویشن)

خواص آویشن :

*. آویشن به عنوان گیاهی ضدعفونی کننده شناخته شده است. محلول شستشوی دهان که حاوی آویشن باشد در درمان عفونت لثه موثر است و به همین دلیل برای تهیه برخی از دهانشویه ها، خمیر دندان ها نیز به کار می رود.آویشن در درمان بیماری مجاری تنفس فوقانی از قبیل برونشیت و آسم تاثیرات مفیدی دارد و برای معالجه سرفه و گلودرد استفاده می شود.جوشانده آویشن برای درمان اسهال و پیچش روده بسیار توصیه می شود.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام