ژله سبزی قالبی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ژله سبزی قالبی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ژله <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a> قالبی,دستور تهیه 

ژله <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a> قالبی,تهیه 

ژله <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a> قالبی

مواد لازم ژله سبزی قالبی

مواد لازم ژله سبزی قالبی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هندوانه

1000 گرم

100 گرم / 23 کالری

خیار

1 فنجان

100 گرم / 15 کالری

لوبیا سبز

500 گرم

100 گرم / 30 کالری

پیاز

پخته خلال شده 500 گرم

100 گرم / 5 کالری

تخم مرغ

پخته 4 عدد

100 گرم / 147 کالری

آب گوشت

2 فنجان

100 گرم / 169 کالری

ژلاتین

120 گرم

100 گرم / 338 کالری

ادویه

قدری

100 گرم / 0 کالری

فلفل

قدری

100 گرم / 0 کالری

نمک

قدری

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه ژله سبزی قالبی :

*. آکابانو : این ژله بمصرف گوشتهای سرد میرسد و در مواقعی که با گوشتهای سرد پذیرائی میشود باید از آن استفاده کرد.ژلاتین را خورد کرده در کمی آبجوش حل میکنیم آبگوشت را داغ کرده ژلاتین را با آن مخلوط می نمائیم باندازه کافی به آبگوشت نمک میزنیم.

*. ظرف بیضی شکل متناسبی را انتخاب کرده مقداری از حلقه های هویج یک اندازه , 6 عدد لوبیا سبز و چند حلقه پیاز و چند ورق قارچ و چند حلقه تخم مزغ را کنار میگذاریم بقیه موارد را کمی ریز میکنیم و کمی ادویه و نمک و فلفل به آن میزنیم.

*. نصف از آبگوشت مخلوط با ژلاتین را با سبزیجات خورد شده مخلوط می نمائیم و این مواد را در ظرف میریزیم و در یخچال میگذاریم تا کمی بسته شود بقیه آبگوشت را نیز جداگانه در یخچال میگذاریم تا ان هم مثل فرنی کمی بسته شود.

*. روی ژله سبزی را با سبزیجات و تخم مرغ سفت مطابق شکل تزئین میکنیم و دور آنرا یک ردیف جعفری میچنیم و ژله سرد نیم بسته را روی آن میدهیم دوباره ظرف را در یخچال میگذاریم تا کاملا بسته شود ممکن است این ژله را با همان ظرف سر میز ببریم.

*. یا انکه ظرف را در آب گرم بزنیم دیسی روی آن قرار بدهیم و ژله را در ظرف برگردانیم در اینصورت بهتر است جعفری را بعدا دور ظرف بچینیم.در صورت رعایت مقادیر مواد اولیه این غذا برای 4 تا 6 نفر کافیست.

خواص هندوانه :

*. هندوانه عطش را می نشاند.پوست را مرطوب نگه می دارد.تناسب اندام را حفظ می کند.مکمل خوبی برای معده کمک کننده هضم و خون ساز است.تخم هندوانه نیز فشار خون بالا را پایین می آورد و می توان از ریشه این میوه نیز برای جلوگیری از خونریزی استفاده کرد.این گیاه عناصر زیادی دارد و باعث می شود انسان با استفاده از آن طی چند روز بویژه در تابستان از آب و ویتامین های مختلف بی نیاز باشد. خوردن هندوانه ده ها برابر بیشتر از سبزی جات و گوشت مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال