خوراک سبزیجات نوع یک - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,خوراک <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات پخته,خوراک <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات چینی

آموزش خوراک سبزیجات

مواد لازم خوراک سبزیجات برای 4 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان قلمی

3عدد

100 گرم / 17 کالری

کدو سبز

2عدد

100 گرم / 18 کالری

سیب زمینی متوسط

3عدد

100 گرم / 80 کالری

پیاز متوسط

2 عدد

100 گرم / 5 کالری

گوجه فرنگی

2 عدد

100 گرم / 15 کالری

هویج

1 عدد

100 گرم / 30 کالری

فلفل سبز

یک عدد

100 گرم / 0 کالری

رب گوجه فرنگی

1 قاشق غذاخوری

100 گرم / 76 کالری

ادویه و نمک و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک سبزیجات :

*. به نقل از آکابانو : سیب زمینی ها را پوست کنده و بصورت چهارگوش خرد کرده و در روغن سرخ می کنیم. کدو ها را هم با پوست بصورت چهارگوش و هم اندازه سیب زمینی ها خرد کرده و پس از اینکه سیب زمینی ها را کمی سرخ کردیم به آن می افزائیم.

*. سپس پیازها را هم به همان شکل خرد کرده و پس از اینکه کمی دیگر موادمان را سرخ کردیم به آنها اضافه می کنیم. با کمی فاصله زمانی _تا پیاز ها هم کمی سرخ شوند_ بادمجانها را هم به همان اندازه خرد کرده و به مواد میافزائیم.

*. سپس فلفل سبز و هویج را که چهارگوش خرد کرده ایم اضافه می کنیم و پس از اینکه با سایر موادمان کمی سرخ شدند رب گوجه فرنگی و ادویه و زردچوبه و نمک را میافزائیم و باز هم با موادمان کمی تفت می دهیم. سپس گوجه فرنگی خرد شده را اضافه کرده.

*. پس از اینکه کمی تفت دادیم درب ماهی تابه را می گذاریم تا مواد با بخار خودشان پخته شوند و گاهی در این فاصله مواد را هم میزنیم.پس از اینکه کدو وسیب زمینی و هویج پخته شوند غذا حاضر است.این غذا در مراحل پخت اصلاً به آب نیاز ندارد وبه همین خاطر بسیار لذیذ می شود تنها نکته آنست که روی حرارت بسیار ملایم پخته شود.

خواص بادمجان :

*. بادمجان برطرف کننده یبوست است.

*. برگ ها و پوست سیاه بادمجان را اگر بجوشانند این جوشانده درمان اسهال خونی است.

*. جوشانده ریشه بادمجان درمان بیماری آسم است.

*. بادمجان مقوی معده است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط