خوراک بقچه بادمجان - آکابانوایران

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک بقچه بادمجان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,خوراک <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> و گوجه,خوراک <a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a> با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>

طرز تهیه خوراک بقچه بادمجان

مواد لازم خوراک بقچه بادمجان برای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

بادمجان قلمی بزرگ

7 عدد

100 گرم / 17 کالری

گوشت چرخ کرده

250 گرم

100 گرم / 240 کالری

پیاز

یک عدد متوسط

یک عدد / 5 کالری

جعفری خرد شده

2 قاشق سوپ خوری

100 گرم / 25 کالری

رب گوجه فرنگی

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 76 کالری

تخم مرغ

یک عدد

100 گرم / 147 کالری

شیر

یک لیوان

100 گرم / 110 کالری

مغز نان باگت یا آرد سوخاری

یک لیوان

100 گرم / 250 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

دارچین

به میزان لازم

100 گرم / 261 کالری

روغن مایع

سرخ کردن به مقدار کافی

100 گرم / 900 کالری

روش تهیه خوراک بقچه بادمجان :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا بادمجان ها را بشویید و پوست بگیرید. سپس آنها را از وسط نصف کنید. حالا کاسه بزرگی حاوی مقداری آب سرد و کمی نمک آماده کنید و بادمجان ها را در محلول آب نمک به مدت 15 تا 20 دقیقه خیس کنید. با این کار تلخی بادمجان گرفته می شود.

*. پس از این مدت، بادمجان ها را داخل سبدی بریزید و کمی صبر کنید تا آب اضافی آنها خارج شود.در تابه ای مقداری روغن سرخ کردنی بریزید و روی حرارت اجاق گاز قرار دهید تا داغ شود. سپس بادمجان های نصف شده را در روغن سرخ کنید.

*. حالا بادمجان های سرخ شده را به ظرف دیگری منتقل کنید و کنار بگذارید.نکته: برای آنکه روغن اضافی بادمجان های سرخ شده گرفته شود، چند برگ دستمال کاغذی حوله ای را روی سینی ای پهن کنید و بادمجان ها را روی آن بچینید تا روغن جذب دستمال کاغذی شود.

*. پیاز را پوست بکنید و پس از شستن، رنده کنید و همراه نمک و فلفل، زردچوبه و دارچین به گوشت چرخ کرده بیفزایید.حالا در تابه دیگری مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید و بعد مخلوط گوشت و پیاز را در آن سرخ کنید.

*. نکته: به جای آنکه پیاز را به صورت رنده شده به گوشت اضافه کنید، می توانید آن را خرد کنید و پس از آنکه به صورت جداگانه به همراه کمی زردچوبه سرخ کردید، به گوشت چرخ کرده افزوده و همزمان با آن تفت دهید.مخلوط گوشت و پیاز را با اضافه کردن مقدار کمی آب بپزید.

*. بعد از آنکه مخلوط گوشت و پیاز کمی پخته شد، رب را اضافه کنید و در مرحله آخر پخت، جعفری را نیز بریزید و کمی حرارت دهید.نکته: بهتر است جعفری را در مراحل آخر پخت اضافه کنید، زیرا عطر آن در اثر حرارت زیاد از بین می رود.

*. در کاسه دیگری تخم مرغ را بشکنید و هم بزنید. سپس شیر و آرد سوخاری را بیفزایید و خوب با هم مخلوط کنید. حالا مخلوط حاصل را به مایه گوشت اضافه کنید و کاملا هم بزنید.نکته: بعد از اضافه کردن مخلوط آرد، شیر و تخم مرغ به گوشت، شکل آن تغییر پیدا می کند و مایه ای سفت حاصل می شود.

*. ظرف پیرکس گودی را آماده کنید و بادمجان ها را کنار یکدیگر طوری در ظرف بچینید که یک سر بادمجان ها روی کف و دیواره ظرف قرار گرفته و سر دیگر آنها از دهانه ظرف بیرون بماند.بعد از اینکه همه بادمجان ها به این صورت چیده شدند، مخلوط مایه گوشتی را روی بادمجان ها بریزید.به طوری که تقریبا فضای داخل ظرف پر شود.

*. حالا با پشت قاشق، سطح مخلوط را صاف کنید.مرحله آخر، برگرداندن سر دیگر بادمجان ها روی مایه گوشتی و انتقال ظرف به داخل فر اجاق گاز است. البته فر را یک ربع پیش از این کار، روی دمای 160 درجه سانتی گراد گرم کنید.در ضمن مدت زمان لازم برای پخت این خوراک 20 تا 30 دقیقه است.

خواص بادمجان :

*. بادمجان بعلت درا بودن آهن در رفع کم خونی داروی موثری است .بادمجان را می توان برای از بین بردن ورم و التهاب روی عضو ملتهب گذاشت .دانه بادمجان ایجاد یبوست می کند .ریشه بادمجان و شاخه های خشک شده و برگ های آن اثر بند آورنده خون را دراست و قابض بوده و می توان در آن برای درمان احتلام بانه و انواع خونریزیها استفاده کرد.بادمجان پادزهر خوبی برای مسمومیت های حاصل از خوردن قارچ سمی است .

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط