طرز تهیه استیک سبزیجات - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن استیک سبزیجات را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> و <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,<a style='color:#000' title='استیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif-staek5.html'>استیک</a> با <a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات

روش تهیه استیک سبزیجات

مواد لازم استیک سبزیجات :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

راسته گوساله

نیم کیلو

100 گرم / 200 کالری

فلفل سیاه

دو تا سه قاشق

100 گرم / 0 کالری

روغن

به مقدار لازم

100 گرم / 900 کالری

نمک

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

قارچ

به مقدار لازم

100 گرم / 27 کالری

کرفس

به مقدار لازم

100 گرم / 13 کالری

فلفل دلمه ای

به مقدار لازم

100 گرم / 15 کالری

گوجه فرنگی

به مقدار لازم

100 گرم / 15 کالری

طرز تهیه استیک سبزیجات :

*. آکابانو : ابتدا گوجه فرنگی ، کرفس و فلفل دلمه ای را حلقه حلقه کنید و با مقداری روغن تفت دهید و کنار بگذارید سپس گوشت را به صورت تکه استیکی در آورید و با کارد روی آن بزنید تا نرم شود و به کلفتی دو تا سه سانتی متر ببرید در یک تا دو قاشق فلفل سیاه بغلتانید و آن را نیم ساعت بخوابانید.

*. البته اگر آب پیاز را هم روی آن برزید ، گوشت نرم می شود اگر دوست دارید استیک را به صورت سرخ شده میل کنید ، تابه را روی آتش گرم کنید ، سپس دو قاشق روغن بریزید و پیش از آن که روغن دود کند استیک را در تابه بگذارید و شعله را کم کنید ، پس از سه دقیقه استیک را بر گدانید.

*. روی دیگر آن نمک بپاشید و سپس در دیس بگذارید.حال مخلوط آماده شده را می توان بر روی استیک سرخ شده و یا استیک کبابی بریزید ، اگر دوست دارید می توانید کمی رب گوجه فرنگی هم به مخلوط سبزی تان اضافه کنید .

خواص فلفل دلمه ای :

*. با تهیه ویتامین هایی که هموسستئین را به مولکول های مورد نیاز تبدیل می کنند،فیبر موجود در فلفل دلمه ای می تواند کلسترول را که عامل دیگری برای ابتلا به حمله قلبی و سکته است،کاهش دهد.

*. فلفل قرمز یکی از اندک غذاهایی است که حاوی لیکوپن است.لیکوپن کاروتنوئیدی است که مصرف آن رابطه ای عکس با سرطان هایی نظیر،سرطان پروستات، مثانه و پانکراس دارد. تحقیقات نشان داده اند، افرادی که از غذاهایی با لیکوپنکمتر استفاده می کنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال