طرز تهیه خوراک سبزی های مخلوط - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک سبزی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

خوراک سبزیجات,خوراک سبزیجات پخته,خوراک سبزیجات رژیمی

روش آماده سازی خوراک سبزی

مواد لازم خوراک سبزی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نخود سبز

1 کیلو

100 گرم / 92 کالری

لوبیا سبز

500 گرم

100 گرم / 30 کالری

هویج

500 گرم

100 گرم / 30 کالری

شلغم

500 گرم

100 گرم / 25 کالری

پیاز ریز سفید

250 گرم

100 گرم / 36 کالری

نعناع و ترخان خرد شده

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 34 کالری

روغن زیتون

100 گرم(نصف لیوان)

100 گرم / 900 کالری

نمک و فلفل

بقدر کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک سبزی :

*. به نقل از آکابانو : سبزی ها باید بشکل مطلوبی طبخ شوند و برای این منظور باید دقت شود که تمام سبزیها در نهایت تازگی باشند و موقع طبخ زیاد پخته و له نشده فرم خود را از دست ندهند. لوبیا را پس از تمیز کردن به صورت ریز خرد می کنیم.

*. 2 تا 3 لیوان آب را در یک ظرف جوش می آوریم،بلافاصله لوبیا را در آب جوشان می ریزیم. 1 قاشق مرباخوری جوش شیرین نیز به آن اضافه می کنیم و بی آنکه در ظرف را ببندبم،می گذاریم بپزد. در اواخر طبخ کمی نمک به آن می زنیم.

*. بعد از 1 تا 2 جوش لوبیا را در آبکش می ریزیم تا آب آن برود.بعد کمی آب سرد روی آن می دهیم تا سبز و خوش رنگ بماند. نخود را به همین ترتیب می پزیم. برای پختن نخود،نصف قاشق مرباخوری جوش شیرین کافی است. پیاز را پوست می کنیم و می شوییم.

*. آن را هم با آب و کمی نمک در یک ظرف دربسته و با حرارت ملایم می پزیم،بطوری که له نشود.شلغم را پس از پوست کندن به صورت چهار گوش خرد می کنیم،هویج را هم مانند شلغم پوست گرفته به همان ترتیب می بریم. سپس هر دو را می شوییم.

*. با کمی آب و کمی نمک روی حرارت ملایم می پزیم. کمی نمک و فلفل به روغن زیتون می زنیم و آن را با ترخان و نعناع خرد شده مخلوط می کنیم.همه سبزیهای پخته را در آن می ریزیم و بهم می زنیم.بعد همه را در ظرف بلور مناسبی می ریزیم و همراه با هر نوع گوشتی که بخواهیم مصرف می کنیم.

*. قابل ذکر است : که سبزی خردکن های آکا با داشتن 2 پروانه ثبت اختراع و ضمانت نامه ای دو ساله نشان دهنده کیفیت و ارزش شما عزیزان می باشد ، سبزی خردکن آکا در کمترین زمان خردکردن را انجام داده و به بهترین شکل موجود آن ها را خرد کرده و هیچ گونه اثری از آب در بین خرد شدن سبزی ها به جا نمی گذارد.

خواص نخود سبز :

*. نخود فرنگی منبعی خوب از ویتامین B1، B6، B2 و B3می باشد که همه این ویتامینها برای سوخت و ساز چربی، پروتئین و کربوهیدرات ضروری می باشد. نخود فرنگی همچنین منبعی غنی از آهن و مواد معدنی ضروری برای عملکرد طبیعی سلولهای خونی می باشد که کمبود آنها باعث کم خونی، خستگی و کاهش سیستم ایمنی بدن می گردد. نخود فرنگی همچنین منبعی از ویتامین C است که بسیاری از سلولهای تولید کننده انرژی را از تخریب بوسیله رادیکال های آزاد محافظت می نماید.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام