طرز تهیه پاکورای سیب زمینی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن پاکورای سیب زمینی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه پاکورای <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,روش تهیه پاکورای <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a>,پاکورای <a style='color:#000' title='سیب زمینی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2751.html'>سیب زمینی</a> خوشمزه

آموزش پخت پاکورای سیب زمینی

مواد لازم پاکورای سیب زمینی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

سیب زمینی

1 عدد

100 گرم / 75 کالری

آرد نخود

1 پیمانه

100 گرم / 313 کالری

آرد گندم

3/1 پیمانه

100 گرم / 360 کالری

نمک

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 0 کالری

بیکینگ پودر

1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 163 کالری

پودر کاری

2/1 قاشق مرباخوری

100 گرم / 233 کالری

آب

1 پیمانه

100 گرم / 0 کالری

روغن

برای سرخ کردن

100 گرم / 900 کالری

طرز تهیه پاکورای سیب زمینی :

*. به نقل از آکابانو : سیب زمینی را به حلقه های نازکی میبریم.تمام مواد خشک را توی ظرفی باهم دیگر مخلوط میکنیم سپس اب را اضافه میکنیم و با قاشق خوب به هم میزنیم تا مخلوط یکدستی بدست اید.

*. بعد حلقه های سیب زمینی را توی این مخلوط میکذاریم و 30 دقیقه به ان استراحت میدهیم سپس سیب زمینی ها را در روغن داغ سرخ میکنیم .این بکورای عربی است امیدوارم که درست کنید و لذت ببرید.

خواص نخود :

*. نخود دارای خاصیت ضد سرفه و سرماخوردگی است. این ماده غذایی سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند بنابراین به افرادی که دارای بیماری های خود ایمنی مانند ام اس هستند نیز توصیه می شود.نخود از بین برنده انگل های روده، برطرف کننده درد سینه و تنگی نفس، تقویت کننده ریشه مو، درمان زردی، درمان دردهای کلیه و افزایش حافظه است.

*. نخود برای درمان پوکی استخوان به دلیل منابع غنی کلسیم بسیار سودمند است در دوران رشد استخوان ها و دندان ها مصرف آن توصیه می شود همچنین این ماده غذایی چنانچه با عسل ترکیب شود و به صورت یک پماد درست شود به عنوان التیام دهنده زخم ها مفید خواهد بود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام