طرز تهیه خوراک سبز ذرت - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن خوراک سبز ذرت را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش خوراک سبز ذرت,درست کردن خوراک سبز ذرت,انواع خوراک سبز ذرت

طرز تهیه خوراک سبز ذرت

مواد لازم خوراک سبز ذرت رای 6 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کدوی سبز متوسط

8 تا 10 عدد

100 گرم / 17 کالری

ماست

3 لیوان

100 گرم / 55 کالری

زعفران سائیده

2/1 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

روغن برای سرخ کردن کدو

در حدود نصف لیوان

100 گرم / 900 کالری

گشنیز خرد کرده ریز

2 قاشق سوپخوری

100 گرم / 20 کالری

نمک و فلفل

به قدر کافی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه خوراک سبز ذرت :

*. به نقل از آکابانو : ماست را در کیسه کوچکی می ریزیم،آویزان می کنیم تا آب آن کمی برود و در حدود دو لیوان بدست بیاید.کدو را پوست کنده،به ضخامت یک بند انگشت به شکل حلقه می بریم،می شوییم.کمی نمک به آن می زنیم،در آبکش می ریزیم تا آب آن کمی گرفته شود.

*. روغن را در تابه ریخته روی حرارت ملایم قرار می دهیم و دو طرف حلقه های کدو را در روغن سرخ می نماییم. کدوهای سرخ شده را در صافی می چینیم تا روغن های زیادی آن گرفته شود. زعفران را در کمی آبجوش حل می کنیم و ان را با کمی نمک و فلفل و گشنیز در ماست می ریزیم.

*. هم می زنیم تا ماست صاف و یکنواخت شود.کدوها را در ظرف مناسبی می ریزیم و لابلای آن را با ماست می پوشانیم و ردیف آخر را هم ماست ریخته با پشت قاشق روی آن را صاف می نماییم. گشنیز خرد کرده را روی آن می پاشیم.به جای گشنیز می توانیم از کمی نعناع خشک نرم استفاده کنیم.

خواص زعفران :

خواص زد افسردگی و تقویت حافظه زعفران

*. از طرفی تحقیقات بدست آمده توسط گروهی از دانشمندان نشان میده که زعفران میتونه عوارض ناشی از آلومینیوم از جمله از دست دادن حافظه و اختلالات عصبی رو بهبود ببخشه و یا از اون پیشگیری کنه.

*. زعفران یک داروی عالی ضد افسردگی هست و باعث نشاط و سرزندگی افراد میشه. جریان خون رو رقیق میکنه و در تقویت حافظه هم نقش موثری داره.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام