کوکوی عدس به همراه کاهو و ماست - آکابانو

آکابانو: کوکوی عدس به همراه کاهو و ماست

زمان آماده سازی
۲۰ دقیقه
زمان پختن
۳۰ دقیقه
ملیت
غذای فرنگی
مناسب برای
۴ نفر
۱ بوته
کاهو
به میزان لازم
روغن زیتون
۲ قاشق غذاخوری
برگ جعفری تازه
۱ پیمانه
آرد سوخاری
۲ عدد
تخم مرغ
۱ عدد کوچک
پیاز
به میزان لازم
نمک
۱/۲ پیمانه
عدس
۱/۲ پیمانه
ماست
به میزان لازم
فلفل قرمز
به میزان لازم
کاپاریس
,<a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>, <a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی عدس, <a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ی عدس به همراه کاهو و ماست,[categoriy]

آکابانو: کوکوی عدس به همراه کاهو و ماست

کوکوی عدس به همراه کاهو و ماست از مجموعه دستورغذایی های مارتا استوارت است که سایت آشپزباشی طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.
ترکیب مواد کوکو را می توانید از روز قبل آماده کنید و قبل از پخت آن ها را شکل داده و سرخ کنید.

نکاتی در رابطه با تهیه ی کوکوی عدس به همراه کاهو و ماست:

به گزارش آکابانو: ۱- به نصف پیمانه به علاوه ی ۲ قاشق غذاخوری عدس نیاز دارید.
۲- نصف پیاز را برای مواد داخل کوکو ریز خرد کنید. نیمه ی دیگر آن را خلالی برش دهید.
۳- تخم مرغ ها را در ظرفی شکانده و آن ها را کمی بزنید.
۴- میزان جعفری، مقدار بعد از خرد کردن آن است. همچنین به مقداری جعفری اضافی برای سرو نیاز دارید.
۵- برگ های کاهو را جدا کنید.
۶- می توانید فیلم آموزشی این دستور را از اینجا ببینید.

  1. عدس را به همراه 3 پیمانه آب در قابلمه ی کوچکی بریزید و بجوشانید. حرارت را کم کرده، کمی نمک به آن اضافه کنید و برای 20 دقیقه تا عدس ها نرم شوند، بپزید. عدس را آبکشی کرده و کنار بگذارید تا خنک شود. (اگر همان موقع از عدس استفاده نمی کنید می توانید آن را به همراه آبی که در آن پخته، برای 5 روز در یخچال نگه داری کنید).
  2. در ظرفی متوسط، عدس پخته را با نصف قاشق چای خوری نمک، پیاز خرد شده، تخم مرغ زده شده، آرد سوخاری و جعفری خرد شده ترکیب کنید.
  3. نیمی از ترکیب را در غذاساز ریخته و بزنید تا یکدست شود(و یا آن را با گوشت کوب له کنید). مواد زده شده را با سایر مواد خوب ترکیب کنید. با کمک پیمانه ی سایز یک چهارم، از مواد برداشته و آن ها را به شکل 8 عدد کوکو تقریبا به قطر شش و نیم سانتی متر باز کنید.
  4. ماهیتابه ی به سایز متوسط را روی حرارت متوسط رو به بالا گرم کنید. 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون در آن بریزید و آن را در ماهیتابه بچرخانید تا چرب شود. کوکوها را در چند نوبت و برای حدود 4 دقیقه از هر طرف تا قهوای رنگ و ترد شوند، بپزید. کوکوها را از روی حرارت برداشته، بگذارید تا کمی خنک شوند.
  5. برای سرو، تعدادی برگ کاهو در هر بشقاب قرار دهید. کوکو ها را در میان آن ها تقسیم کنید. یک قاشق ماست در هر بشقاب بگذارید. بر روی کوکوها کمی نمک، فلفل قرمز و روغن زیتون بپاشید. آن ها را به همراه خلال های پیاز، برگ های جعفری و کاپاریس میل کنید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط