روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما - آکابانو

آکابانو: مقاله مرتبط:

  • تمام مقالات روزشمار آکا ایران را مطالعه کنید

پرواز بشر با بالون هوای گرم در چهارم ژوئن ۱۷۸۳ صورت گرفته بود. این بالون توسط دو برادر فرانسوی به نام های ژاک و ژوزف مون گلفیه، ساخته شده بود. بالون ساخت این دو برادر در نوامبر و دسامبر آن سال چند مسافر را هم حمل و در ارتفاع ۵۰۰ متری با سرعت ۲۲ کیلومتر در ساعت پرواز کرده بود.

,روزشمار,روزشمار ۲۷ آبان,روزشمار ۱۷ دسامبر,[categoriy]

آکابانو: روزشمار: ۲۷ آذر؛ نخستین پرواز بشر با هواپیما

در هفدهم دسامبر ۱۹۰۳، اولین هواپیمای موتوردار جهان، پس از بارها آزمایش و تجربه، سرانجام با موفقیت از زمین برخاست و نزدیک به یک دقیقه در فضا پرواز کرد. این هواپیما توسط دو برادر به نامrlm; های ویلبر و ارویل رایت، ساخته شد و در ایالت کارولینای شمالی آمریکا آزمایش شد.

برادران رایت در ابتدا دوچرخه rlm;ساز بودند و با مشاهده پرواز هواپیماهای بدون موتور به پرواز علاقه rlm;مند شدند و سرانجام با پشتکار فراوان، موفق به ساخت و پرواز اولین هواپیمای موتوردار جهان شدند. آنها توانستند ماشین پرندهrlm; ای سنگین rlm;تر از هوا و دارای حجم بزرگ را ساخته و مورد آزمایش قرار دهند.

نخستین پرواز، ۱۲ ثانیه طول کشید و آزمایش دیگری که در همان روز انجام شد، زمان بیشتری را دربرگرفت. هواپیمای برادران رایت که با سلامت فرود آمد، دارای دو بال و و ملخ بود و اولین هواپیمای موتوری به حساب می آید که انسان با آن پرواز کرد.

برادران رایت ۱۸ دسامبر، و یک روز پس از نخستین پرواز که پیروزمندانه بود، از دولت آمریکا خواستند که اختراع آنان را خریداری کند. وزارت جنگ آمریکا مامور بررسی این درخواست شد و پس از مذاکره و مشاهده اختراع، تصمیم گرفت براداران رایت را به خدمت بگیرد و کمک مالی به تکمیل این صنعت کند.

در همین روز:

  • میلاد رسول اکرم و امام جعفر صادق علیه السلام
  • درگذشت مولانا جلال الدین بلخی (۱۲۷۳ میلادی)
  • پرواز اولین هواپیمای موتوردار جهان توسط برادران رایت (۱۹۰۳ میلادی)
  • روز ملی laquo;بوتانraquo;
  • تولد laquo;لوود ویک وان بتهوونraquo;، موسیقیدان آلمانی (۱۷۷۰ میلادی)
  • درگذشت اورویل رایت یکی از مخترعین هواپیما (۱۹۴۸ میلادی)

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام