بازگشت یک میلیون و 620 هزار زائر تا ساعت 6 صبح امروز - آکابانو

آکابانو: دبیر ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه تا ساعت ۶ صبح امروز یک میلیون و ۶۲۰ هزار زائر از مرزهای زمینی و هوایی به کشورمان بازگشته اند گفت: مرز مهران با ۵۲ درصد شاهد بیشترین حجم ورود زائرین اربعین از عتبات بوده است.

به گزارش آکابانو:

,[categoriy]

آکابانو: بازگشت یک میلیون و 620 هزار زائر تا ساعت 6 صبح امروز


مجید آقابابایی با بیان اینکه یک میلیون و ۶۲۰ هزار زائر تا ساعت ۶ صبح امروز از مرزهای زمینی (شلمچه، چذابه، مهران) و مرزهای هوایی کشورمان بازگشته اند، گفت: بیشترین حجم ورود زائرین اربعین از عتبات مربوط به مرز مهران است.

وی افزود: مرز مهران با ۵۲ درصد حجم ورود زائرین اربعین، مرز شلمچه با ۲۵ درصد، مرز چذابه با ۱۶ درصد و همچنین مرز هوایی با ۷ درصد ورود زائرین اربعین به کشور را به خود اختصاص داده است.

دبیر ستاد مرکزی اربعین اظهار داشت: طبق دستور وزیر کشور ستادهای مدیریت بحران با توجه به وضعیت خاص آب و هوایی و همچنین عزیمت زائرین اربعین به کشورمان در آماده باش به سر می برند که این موضوع در استان های ایلام، خوزستان، کرمانشاه، لرستان ویژه تر است لذا می کوشیم تا در حین عزیمت زائرین به کشورمان مشکلات احتمالی را برطرف کنیم.

آقابابایی تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰۰ تخته چادر توسط هلال احمر در مرز مهران برای شرایط خاص تعبیه شده و نگرانی خاصی را در این مرز حین بازگشت زائرین اربعین به کشورمان نداریم ضمن اینکه ۱۵۰۰ دستگاه اتوبوس هم در این مرز جهت استقبال از زائرین برای مواقع اضطراری تعبیه شده است.

وی در پایان گفت: تنها نگرانی ستاد مرکزی اربعین افزایش تصادفات زائرین اربعین حین عزیمت از مرزها به استان ها و شهرهای خود به دلیل خستگی مسیر است؛ لذا از زائرین می خواهیم که توجه بیشتری به علائم راهنمایی و رانندگی داشته باشند.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام