۵ روش عجیب حمل و نقل در دنیا - آکابانو

آکابانو: حمل و نقل عجیب در ۵ نقطه دنیا

نقاط مختلف دنیا ویژگی ها و شرایط متفاوتی دارند، منطقه ای از زمین همیشه پر از برف است و منطقه دیگر خشک و کویری، منطقه ای پر جمعیت است و منطقه ای کم جمعیت؛ به خاطر همین تفاوت ها است که هر منطقه بسته به شرایط محیطی اش نیاز به سیستم حمل و نقلی دارد که جوابگوی نیاز ساکنان آن ناحیه باشد. با الی گشت همراه باشید و با چند مدل از این سیستم های حمل و نقل عجیب آشنا شوید:

,حمل و نقل عجیب و غریب, حمل و نقل, حمل و نقل عجیب,[categoriy]

آکابانو: ۵ روش عجیب حمل و نقل در دنیا

حمل و نقل عجیب در آمریکا با فرشته های یخی    (Ice Angles)

به گزارش آکابانو: در سواحل ایالت ویسکانسین آمریکا، حدود ۲۱ جزیره کوچک وجود دارد. تعداد ساکنان این جزایر بسیار کم است. معمولا جا به جایی بین این جزایر کار دشواری نیست، اما در زمستان و زمان هایی که آب جزیره یخ می زند مردم این جزایر برای جا به جایی از این وسیله استفاده می کنند. این وسیله حمل و نقل عجیب و غریب به کمک فن هایی روی یخ سر می خورد و مردم را به مقصدشان در جزایر اطراف می رساند.

,حمل و نقل عجیب و غریب, حمل و نقل, حمل و نقل عجیب,[categoriy]

حمل و نقل عجیب تایلند با توک توکز Tuk-Tuks

توک توکز یا موتورهای ریشکا در تایلند استفاده می شوند. تایلندی ها از این موتورها به عنوان تاکسی استفاده می کنند. تایلندی ها این موتورهای سه چرخ را با صندلی و سقف توسعه داده اند و اگر برای سوار شدن به این تاکسی های عجیب و غریب چانه نزنید سرتان کلاه می رود!

,حمل و نقل عجیب و غریب, حمل و نقل, حمل و نقل عجیب,[categoriy]

حمل و نقل عجیب ایتالیا با گوندولا Gondola

ونیز شهری است روی آب و مردم این شهر گاهی برای جا به جایی به قایق نیاز دارند. البته این روزها گاندولاها بیشتر به وسیله ای تفریحی برای توریست ها تبدیل شده است. حمل و نقل عجیبی که قایق رانانی با لباس های یک شکل آنها را هدایت می کنند.

,حمل و نقل عجیب و غریب, حمل و نقل, حمل و نقل عجیب,[categoriy]

حمل و نقل عجیب کوبا با کوکوتاکسی Coco Taxi

اگر به سوایل نقلیه عجیب و غریب علاقه دارید به هاوانا، پایتخت کوبا، سفر کنید. آنها هنوز از اتومبیل های قدیمی آمریکایی استفاده می کنند. در این شهر اتوبوس هایی با اتاقک پهن و بزرگ به نام Camel bus  دیده می شود. کوکوتاکسی ها هم که وسایلی کوچک و شبیه نارگیل تو خالی هستند، برخلاف ظاهرشان تند و تیزند. کوکوتاکسی های زردرنگ برای گردشگران و کوکوتاکسی های سیاه و سفید برای افراد محلی استفاده می شود.

,حمل و نقل عجیب و غریب, حمل و نقل, حمل و نقل عجیب,[categoriy]

حمل و نقل عجیب در ژاپن با ریکشا Rikshaws

ریکشا وسیله ای دو چرخ است که دوپای انسانی به جای دوچرخ دیگر آن را حرکت می دهد! ریکشاها به خاطر رفاه رانندگان آن در بسیاری از مناطق دنیا غیرقانونی شده اند، اما از این وسیله عجیب هنوز هم در منطقه آساکوسای توکیو به عنوان جاذبه گردشگری استفاده می شود.

همه سیستم های حمل و نقل عجیب جهان در این چند مورد محدود نمی شود و کشورهای دیگری هستند که شاید حمل و نقل عجیب تری هم داشته باشند. به هر حال در سفر به هر یک از این کشورها احتمالا این سیستم های حمل و نقل را تجربه کنید، اما حواستان باشد که سرتان کلاه نرود و به خاطر گردشگر بودن شما این حمل و نقل عجیب برایتان گران تمام نشود.

منبع http://www.eligasht.com/Blog

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط