رعایت نکاتی برای سلامت مفاصل در زمستان - آکابانو

,پیشگیری از درد مفاصل در زمستان,درد مفاصل در زمستان,درد مفاصل با سرد شدن هوا,[categoriy]

آکابانو: رعایت نکاتی برای سلامت مفاصل در زمستان

آکابانو: با سرد شدن هوا شیوع برخی بیماری ها در بین افراد افزایش پیدا می کند.از جمله این بیماری ها می توان به درد مفاصل اشاره کرد.با رعایت یکسری توصیه ها و نکات می توانیم در سالم و قوی نگه داشتن مفاصل تلاش کنیم و زمستان را بدون درد مفاصل سپری نماییم.

-از زانوبند استفاده کنید؛ به منظور محافظت از زانوهایتان در زمستان و کاهش درد، از محافظ زانو استفاده کنید. محافظ های زانو انواع مختلفی دارند که باعث کاهش درد زانو شده و مانع از آسیب جدی به آنها می شوند.
-آب زیاد بنوشید؛ اکثر افراد با این کار در واقع با کم آبی بدن مبارزه می کنند، اما آب برای تسکین درد مفاصل تان اهمیت فراوانی دارد. در زمستان، میزان مصرف آب ما کم می شود، که باید گفت برای اصطکاک کافی بین مفاصل لازم و مورد نیاز است. بنابراین حتما از این مسئله مطمئن شوید که بدن تان هیدراته بوده تا استخوان ها و مفاصل تان سالم بماند.
-کفش هایتان را چک کنید؛ بسیاری از افراد این مسئله را نادیده می گیرند اما پوشیدن کفشی با اندازه مناسب برای زانوها، قوزک پا و مفاصل تان بسیار مفید است. از پوشیدن کفش های پاشنه بلند به مدت طولانی پرهیز کرده و از این مسئله مطمئن شوید که انگشتان پایتان فضای کافی دارند تا حین راه رفتن حس خوب و راحتی داشته باشید.
-هنگام ایستادن به مدت طولانی، حالت تان را تغییر دهید؛ اگر کارتان به نحوی است که مستلزم ایستادن طولانی است مانند کار در فروشگاه های زنجیره ای یا در رستوران، توصیه می شود که وضعیت های خود را به طور مرتب تغییر داده تا از وارد آمدن فشار تنها بر یک زانو جلوگیری کنید.
-پیش از ورزش، حتما خودتان را گرم کنید؛ ورزش اهمیت زیادی دارد اما سعی کنید حتما پیش از شروع تمرینات سخت و طاقت فرسا، خود را گرم کنید. این کار مانع از بروز آسیب شده و به انعطاف پذیری بدن کمک خواهد کرد. علاوه بر این، نرمش باعث افزایش جریان خون شده که در کل به ارتقاء وضعیت بدنی بعد از ورزش کمک می کند.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام