در دوران یائسگی عملکر ریه چه تغییری میکند - آکابانو

,عوارض <a style='color:#000' title='یائسگی' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/mardane02.html'>یائسگی</a>,تاثیر <a style='color:#000' title='یائسگی' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/mardane02.html'>یائسگی</a> بر ریه ریه,افت عملکرد ریه در <a style='color:#000' title='یائسگی' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/mardane02.html'>یائسگی</a>,[categoriy]

آکابانو: در دوران یائسگی عملکر ریه چه تغییری میکند

آکابانو: در دوران یائسگی بسیاری از قسمت های بدن خانم ها تغییراتی میکند.از جمله علائم بارز دوران یائسگی می توان به بروز مشکلات گر گرفتگی و تعریق شبانه اشاره کرد.اما به تازگی تحقیقات جدید نشان می دهند عملکرد ریه در این دوران تضعیف می شود.

کای تریبنر از دانشگاه برگن نروژ گفت: در دوران یائسگی علاوه بر بروز مشکلات گر گرفتگی و تعریق شبانه، عملکرد ریه نیز افت می کند.
وی افزود: از آنجایی که زنان عمر طولانی تری دارند ممکن است سال های بیشتری را پس از اتمام قاعدگی عمر کنند و به همین دلیل حفظ سلامت دستگاه تنفسی حائز اهمیت است.
به گزارش آکابانو: به گفته محققان، دو بعد عملکردیِ ریه به طور خاص در دوران یائسگی افت پیدا می کند که شامل ظرفیت حیاتی اجباری و حجم بازدمی خارج شده در اولین ثانیه هستند.
کاهش در ظرفیت حیاتی اجباری برابر با آسیب ناشی از استعمال ۲۰ عدد سیگار در روز برای مدت ۱۰ سال و همچنین افت عملکرد دوم برابر با وضعیتی بوده است که یک فرد پس از استعمال یک پاکت سیگار در روز به مدت دو سال تجربه می کند.
کای تریبنر همچنین گفت: این ضعف در فعالیت ریوی موجب افزایش تنگی نفس، کاهش ظرفیت و خستگی می شود. همچنین علائم آن بستگی به این دارد که حجم ریه تا چه حدودی کاهش پیدا کرده است.
این یافته ها بر اساس بررسی روی ۱۴۰۰ زن اروپایی ۲۵ تا ۴۸ ساله بدست آمده که مدت ۲۰ سال تحت کنترل بودند.
به گزارش هلث دی نیوز، تغییرات هورمونی مرتبط با یائسگی می تواند در ضعف عملکرد ریه نقش داشته باشد زیرا به التهاب و کاهش تراکم استخوانی منجر می شود. منبع سلامت نیوز

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام