تاثیر شیمی درمانی بر بیماران دیابتی - آکابانو

,شیمی درمانی در بیماران <a style='color:#000' title='دیابت' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/dybt.html'>دیابت</a>ی,شیمی درمانی,ابتلا به بیماری قلبی در اثر شیمی درمانی,[categoriy]

آکابانو: تاثیر شیمی درمانی بر بیماران دیابتی

آکابانو: شیمی درمانی یکی از مرحله های درمانی بیماری سرطان است.تاثیر شیمی درمانی در بین افراد مختلف متفاوت است.تحقیقات نشان می دهد بیماران سرطانی مبتلا به دیابت ممکن است پس از شیمی درمانی آسیب قلبی جدی تری ببینند که به طور بالقوه خطر ابتلا به نارسایی قلبی را در آن ها تشدید می کند.

به گزارش آکابانو: به گزارش یونایتدپرس، آنا کاتارینا گومز، نویسنده اصلی این مطالعه گفت: گزارش های فزاینده ای درباره اثرات سمی بر قلب (موسوم به کاردیوتوکسیستی) در اثر شیمی درمانی با داروهای موسوم به #8220;آنتراسایکلین #8221;ها وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، این داروها شامل دوکسوروبسین (دوکسیل) و اپی روبیسین می شوند.

به گفته گومز که یک متخصص قلب در بیمارستان  #8220;گارسیا ده اورتا#8221; پرتغال است در سال های اخیر کاردیوتوکسیستی، بار نارسایی قلبی را در نجات یافتگان از سرطان افزایش داده است.

با این حال خبر خوب این است که این اثرات سمی بر قلب در مراحل اولیه و قبل از پیشرفت نارسایی قلبی، برگشت پذیر هستند.

گومز تاکید کرد: بیماران سرطانی باید به طور جدی فاکتورهای خطرزای قلب و عروق را با تغییرات در سبک زندگی خود کنترل کنند و در صورت ضرورت برای سلامت قلب و عروق خود با نظر پزشک دارو مصرف نمایند. با این حال پیشگیری از مشکلات قلبی و عروقی هرگز نباید آغاز شیمی درمانی را به تعویق بیاندازد چرا که درمان سرطان در اولویت است.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام